Tartlased alustasid kohtumist suurepäraselt, sest Märt Rosenthali ning korvi all möllanud 218 cm pikkuse slovaki Tomas Pavelka vedamisel pääsesid nad nobedalt juhtima 13:5. Seejärel tehnikaülikooli sats kosus ja jõudis parimal juhul silma kaugusele, ent avaveerandi võitsid siiski külalised 21:19. Eelkõige tegid taaralinlased pahandust korvi all - kui TalTech sai oma korvi alt kätte kuus palli, siis tartlased võtsid lausa seitse ründelauda, millest kolm jäi Pavelka arvele.

Teisel veerandil jätkus kahe eriilmelise ja hooti maa-ala kaitset kasutanud meeskonna lahing samas taktis. Avapoolajal mitte ühtegi kaugviset (seitsmest üritusest) sopsanud Tartu kontrollis korvialust, ent kaugelt tuld andnud TalTech püsis paari punkti kaugusel. Külalised läksid puhkama 38:34 eduseisus, sealjuures sai Pavelka 13 minutiga kirja kaksikduubli (13 punkti ja 10 lauda, millest kuus vastase korvi alt).