Tänak läks teise täispika võistluspäeva hoolduspausile vastu teisel kohal. Ta kaotab Kalle Rovanperäle (Toyota) 4,6 sekundiga. Eestlase selja taga on Sebastien Ogier (Toyota) vaid 1,9 sekundi kaugusel. Nii kaheksanda kui üheksanda kiiruskatse järel rääkis Tänak, et ei leia Hyundai autos vajalikku enesekindlust, et Toyotadele vastu saada. Sellele vaatamata on ta ajaliselt ikkagi täiesti esikoha heitluses veel sees.

„Tingimused polnud nii halvad kui ootasin,“ kirjeldas eestlane WRC All Live eetris hommikusi katseid. „Teed on libedad, kohati on mudane. Sellistes tingimustes jääb meil aga puudu, et (autos) vajalik enesekindlus üles leida. Me ei ole Toyotade vastu konkurentsis. Iseloomult on tänased katsed keerulised: palju pimedaid kurve ja pinnas muutub pidevalt.“

MM-sarja üldarvestuses liigub Rovanperä MM-tiitli suunas. Virtuaalses tabelis juhib soomlane Tänakut hetkel 60 punktiga (ilma punktikatset arvestamata), millest piisaks MM-tiitli kindlustamiseks. Kui palju Tänak veel tiitliheitlusele mõtleb? „See ei mängi rolli, kas mõtlen sellele või mitte. Hetkel paistab, et Kalle võib pühapäeva õhtuks (tähistamiseks) laua ära broneerida,“ muigas ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid