Anett Kontaveit oli servimas mänguvõidu nimel, kui ühtäkki mattus Tondi Forus Spordikeskus pimedusse. „Kas administraator vaatas, et tuleb uksed juba kinni panna?“ lõõpisid kommentaatorid Delfi TV eetris.

Eesti esireket oli juhtumist silmnähtavalt häiritud ning lubaski vastasel mängu tagasi tulla. Setti 5 : 2 juhtinud Kontaveit lasi vastasel geimi murda ning kaotas ka järgmised kaks, enne kui kahe järjestikkuse geimivõiduga 7 : 5 võidu vormistas.

Õnnetu ajastusega apsakas jõudis muu hulgas ka WTA ametlikule Twitteri kontole.

Mis siis juhtus?

Tallinn Open WTA 250 turniiri direktor Allar Hint vastab lühidalt: majasüsteemis kadus võrguühendus.

„Valguse kadumise taga oli majasüsteemi juhtimispuldi võrguühenduse kadumine, taasühendumisel tekkis süsteemitõrge,“ ütleb Hint ning toonitab, et juhtumi järel vaadati süsteemid kriitilise pilguga üle.