Kanepi ja Ostapenko kohtumises läks Kanepi esimest setti 4:2 juhtima, aga kaotas seejärel Läti esireketile neli geimi järjest. Esimene sett seega Ostapenkole 6:4.

Teises setis läks Kanepi kiirelt 5:0 ette. Seejärel võttis Ostapenko meditsiinilise pausi, mille jooksul mõõtis arst tema vererõhku. Pisut toibununa murdis Ostapenko 0:40 kaotusseisust Kanepi pallingu ja kaitses seejärel ka oma servigeimi. Ostapenko võitis veel kaks geimi järjest, aga lõpuks suutis Kanepi oma paremuse maksma panna ja teine sett kuulus 6:4 temale.

Kolmandat setti valitses Kanepi täielikult ja võitis 6:0.

Peaväljaku päeva viimases matšis alistas 2021. aastal Prantsusmaa lahtisted võitnud tšehhitar Barbora Krejcikova (WTA 27.) teises ringis ukrainlanna Marta Kostjuki (WTA 56.) vastu esimese seti 7:5 ja teise 6:3.

Paarismängus kohtusid Anett Kontaveit (WTA 4.) ja uusmeremaalanna Erin Routliffe (WTA 1071.) USA-Saksamaa paari Laura Siegemundi ning Nicole Melichar-Martineziga. Kontaveit ja Routliffe võitsid esimese seti 6:3, aga kaotasid teise 5:7. Võitja otsustas kümne punktini mängitud tie-break, milles vastased olid 10:6 paremad.

Esimesel väljakul olid võistlustules ka Elena Malõgina ja Maileen Nuudi, kes läksid päeva viimases mängus vastamisi neljanda asetusega Jaapani-Hiina duo Miyu Kato ning Xinyu Wangiga. Eesti duo kaotas 6:2, 1:6, 4:10.