Bosnia ja Hertsegoviina võitis seejuures avapoolaja 2:0. Bosnialased pääsesid 25. minutil Aleksandar Kahvici väravast kohtumist juhtima. Antonio Prskalo kasvatas viis minutit hiljem eduseisu.

Vaheajal vahetusest sekkunud Gregor Lehtmets lõi 56. minutil ühe värava tagasi. Viis minutit hiljem jäid bosnialased arvulisse vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Irfan Ramic. Viigini jõudsid eestlased 86. minutil, kui võrku sahistas Daniel Luts. Otsustava võiduvärava lõi mängu neljandal lisaminutil Egert Õunapuu.

Kokkuvõttes jäid alagrupis kuue punkti peale Poola, Eesti ja Itaalia koondised, kuid tänu omavahelistele mängude väravate vahele pääsesid edasi just Poola ja Eesti. Eliitringi kohtumised peetakse 2023. aasta kevadel.

Koondise peatreener Alo Bärengrub rõhutas, et tänases mängus tõi edu ühtne grupp. „Nii raskest seisust välja tulemine on suur eneseületus. Olime tegelikult väga kenasti mängus, aga oli näha, et mõlemad võistkonnad tunnetasid, et palju on kaalul. Lasime endale esimese värava lüüa standardolukorrast ja kiirelt tuli ka teine. Pärast seda tekkis korraks vaimne äravajumine,“ rääkis peatreener pressiteate vahendusel esimesest poolajast. „Vaheajal tegime mõned korrektuurid formatsioonis ja taktikas ja see andis justkui uue hingamise. Kindlasti aitas ka nende vähemusse jäämine, aga murdepunkt oli Lehtmetsa värav, mis andis poistele usku, et võime võitjatena välja tulla. Lõpuks aitasid vahetused meid jalule ja tõid meid välja 0:2 kaotusseisust. See mäng andis tunnistust meie kollektiivi tugevusest ja tihtipeale otsustavad mänge ka mängijad, kes tulevad pingilt.“

Eliitringi pääsemise kohta jagus peatreeneril poiste kohta vaid kiidusõnu. „Seda emotsiooni kirjeldada on raske, seda peaks oma silmaga nägema. See on poiste jaoks midagi suurt ja see jääb neile eluks ajaks meelde. Kui enne valikturniiri inimesed küsisid, kellega vastamisi lähme, siis nende reaktsioon ei pakatanud just enesekindlusest ja usust meie poiste vastu. Arvan, et suutsime nüüd tõestada vastupidist ja teha häid esitusi. See kuidas selle grupi tööle saime, on suurepärane. Poisid uskusid ja nende enesekindlus kasvas kogu aeg. Kiitus tervele personalile, mängijatele ja kogu Eesti jalgpallile,“ lausus Bärengrub lõpetuseks.

Eesti kindlustas teise kohaga pääsu tuleval kevadel toimuvasse Eliitringi, kuhu pääsevad iga 13 alagrupi kaks parimat koondist. Lisaks pääseb edasi ka parim kolmanda koha koondis. Eliitringis oli ainsana valikturniiride eel koht olemas Portugalil. Eliitringis jagatakse edasi pääsenud 28 koondist seitsmesse neljaliikmelisse alagruppi.

Iga alagrupi võitja pääseb järgmisel aastal Maltal toimuvale EM-ile, kus võõrustajatel on ainsana koht tagatud.