Lawrenson töötas Briti rahvusringhäälingus kokku 30 aastat, millest enamiku veetis „Jalgpall fookuses“ saatesarjas eksperdina esinedes. Käesoleva aasta märtsikuus anti aga mehele teada, et saate formaadi muutmise tõttu tuleb tal oma töökohaga hüvasti jätta.

Lawrensoni enda arvates pole see aga vallandamise tegelikuks põhjuseks: „Noh, ma olen 65-aastane ja valge mees. Seega teate küll...“ vahendab The Sunday Times iirlase sõnu.

„Terve minu BBC-s olemise ajal ei rääkinud mulle keegi, et sa ei tohi seda või toda öelda, aga kogu see tolerantsuse teema on mind hulluks ajanud. Tavaliselt võisid välja öelda esimese asja, mis pähe kargas, aga nüüd pead mõtlema, et kui seda ütlen, siis kas mul tuleb sellest jama,“ rääkis Lawrenson.

Ta lisas: „Mul oli tunne, nagu oleks mul jalad kinni seotud. Saan aru, et BBC on rahvuslik uudistekanal, aga nad lihtsalt kardavad meeletult kellegi ärritamist.“

Lawrensoni näol on tegemist endise Iirimaa koondislasega, kes Liverpooli ridades krooniti viiekordseks Inglismaa meistriks ning 1984. aastal õnnestus tal võita ka Meistrite liiga eelkäija ehk Euroopa karikas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid