Kohtumine on kavas Foruse spordikeskuse peaväljaku kolmanda matšina. Mängudega tehakse algust kell 11.00. Krejcikova - Tomljanovici matši algust on keeruline ennustada, kuid orienteeruvalt võiks see jääda 14–15 vahele.

Nagu Anett Konteveitilgi, oli 2021. aasta Krejcikova jaoks tõeline läbimurdeaasta. Paarismängus hakkas tšehhitar suure slämmi turniire võitma (tänaseks kuus tiitlit) juba 2018. aastal, kuid esimese suure slämmi üksikmängu tiitli noppis ta mullu Pariisis, pääsedes veel Wimbledonis esmakordselt neljandasse ringi ja US Openil veerandfinaali. Kaheksa parema seas mängis Krejcikova ka tänavusel Australian Openil, kus kaotas Madison Keysile (USA, WTA 18.), kes samuti Tallinna turniiril osaleb.

29-aastane Tomljanovic on suure slämmi turniiridel kõige kaugemale pääsenud Wimbledonis 2021. ja 2022. aastal ning tänavu ka US Openil (kõik veerandfinaal). Kummalisel kombel on ta kõige kehvemini esinenud just kodusel Australian Openil, kus on neljal korral pidama jäänud teise ringi.

Kahtlemata karjääri suurima meediatähelepanu osaliseks sai Tomljanovic tänavusel US Openil, kus tegi teoks selle, mis Kontaveitil teises ringis napilt tegemata jäi – lõpetas legendaarse Serena Williamsi üksikmängija karjääri, võites teda 7 : 5, 6 : 7 (4), 6 : 1. Järgmisena seljatas Tomljanovic venelanna Ljudmilla Samsonova 7 : 6 (8), 6 : 1. Veerandfinaalis lõpetas Zagrebis sündinud tennisisti teekonna hilisem finalist Ons Jabeur Tuneesiast.

2009.–2018. aastani Horvaatiat esindanud Tomljanovic on Krejcikovaga kohtunud vaid korra, tänavuse Wimbledoni kolmandas ringis, võites teda 2 : 6, 6 : 4, 6 : 3. Kihlveokontorid peavad soosikuks Tomljanovici, kellele üks Eestis tegutsev ennustusportaal pakub võidukoefitsiendiks 1.52, endise maailma teise reketi Krejcikova vastav number on 2.45.

Krejcikova - Tomljanovici matši võitja kohtub teises ringis kas ukrainlanna Marta Kostjuki (WTA 56.) või ameeriklanna Bernarda Peraga (WTA 45.), kes mängivad vahetult enne neid ehk peaväljaku päeva teises matšis.

1x
00:00

Peaväljaku kohtumised (algus kell 11:00):

K. Muchova (WTA 226.) vs J. Ponchet (WTA 168.)

M. Kostjuk (WTA 56.) vs B. Pera (WTA 43.)

[7. asetus] B. Krejcikova (WTA 25.) vs A. Tomljanovic (WTA 35.)

Kell 18.00 E. Malõgina (WTA 404.) vs [2] B. Bencic (WTA 14.))

[4] M. Keys (WTA 17.) vs V. Golubic (WTA 90.)

Väljak nr 1 kohtumised (algus kell 11:00):

K. Boulter (WTA 148.) vs J. Cristian (WTA 168.)

D. Parry (WTA 66.) vs L. Noskova (WTA 105.)

Paarismäng: A. Friedsam / V. Kuzmova vs G. Garcia Perez / X. Wang

Delfi Kogupaketi tellijad näevad kõiki peaväljaku matše otseülekandes. Turniiri piletid on müügil Piletitaskus.