Avapoolajal suluseisude tõttu kahest väravast ilma jäänud Eesti koondis läks poolaja kuuendal üleminutil juhtima Rauno Sappineni penaltist. 51. minutil viigistas Malta samuti 11 meetri karistuslöögist, mis määrati VAR-iga Taijo Teniste käepalli tõttu. Sappineni penalti eel jäi Malta väljakule kümnekesi, sest punase kaardi sai Zenjovile korgid ees sisse sõitnud kaitsja Jean Borg.

Viimane sõna jäi väljakuperemeestele. 100. koondisemängu pidanud Sergei Zenjov võitles palli keskväljal Eestile, andis söödu jooksu peale Henri Anierile, kes väravavahiga silmitsi jäädes külmavereliselt 2:1 lõi. Eestile oleks D-divisjonist kõrgemale tõusmiseks piisanud ka viigist.

Alagrupi viimases kohtumises kohtub Eesti esmaspäeval võõrsil San Marinoga, keda Sinisärgid avamängus 2. juunil Tallinnas 2:0 võitsid.