Karikavõistlustel osalevad kõik kuus meistriliiga võistkonda: Põlva Serviti, Viljandi HC, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, HC Tallinn, Mistra ja SK Tapa/ N.R Energy. Neile lisanduvad esiliigast Coop Põlva, Valga Käval, HC Viimsi, HC Tallinn 2 ja Põlva Arcwood. Loosi tahtel läksid esimeses ringis vastamisi Mistra - HC Viimsi, SK Tapa/N.R Energy ja HC Tallinn 2 - Põlva Serviti. Teised tiimid pääsesid otse järgmisesse vooru. Turniir kulmineerub 25. - 27. novembril peetaval finaalturniiril, kuhu pääseb neli tugevamat võistkonda.

Mängu alguses võttis SK Tapa edu sisse, kui Rail Ageni viis oma teise väravaga võõrustajad 5:1 ette. Vastaste peatreener Kalmer Musting oli sunnitud juba seitsmendal minutil aja maha võtma. Külaliste lootsi sõnad mõjusid ning Raiko Rudissaar lõpetas Coop-i kolmeväravalise spurdi ja lõuna-eestlased olid vaid värava kaugusel. Siis aga võttis N.R Energy koduseintest jõudu ja võitles end poolajaks 19:13 ette.

Garderoobist tulles jätkasid võistkonnad kordamööda skoorimist ning veel 42. minutil oli tablool seis 25:19. Poolaja lõpetas aga Tapa 12:3 spurt. Selle perioodi sees viskasid võõrustajad kaks korda viis vastuseta väravat ja kindlustasid endale nii sisuliselt koha teises ringis. Lõppseisuks vormistas Roger Muskat 37:22. Selle paari teine kohtumine toimub 4. oktoobril, kui minnakse vastamisi juba Mesikäpa hallis.

SK Tapa eest viskasid Rail Ageni 10 ja Raimod Himma 6 väravat. Coop-i parimad olid Joonas Vassiljev ja Randel Mathias Lepp 5 tabamusega.

Karikavõistlused jätkuvad juba homme, kui pealinnas lähevad vastamisi esiliigas palliv HC Tallinn 2 ja valitsev Eesti meister Põlva Serviti.