Eestile tõid võidu vahetusmeeste hilised väravad. 90. minutil viis Eesti juhtima Nikita Kondratski. Sarnaselt koondisekaaslasele 63. minutil platsile sekkunud Egert Õunapuu vormistas mängu kolmandal lisaminutil 2:0 võidu. Õunapuu andis resultatiivse söödu ka Eesti esimesele tabamusele.

UEFA statistika järgi domineerisid kohtumist itaallased, kes tegid kokku 26 pealelööki, millest raamide vahele jõudis kaheksa. Eesti lõi väravale peale seitse korda, millest kuus jõudsid raamidesse ning neist kaks väravasse. Nurgalöögid olid vastaste kasuks 17:2.

Eesti kohtub laupäeval Poola eakaaslastega ning 27. septembril minnakse alagrupi viimases voorus vastamisi Bosnia ja Hertsegoviinaga.

EM-valiksarjas on kokku 13 alagruppi. Iga alagrupi kaks parimat pääsevad tuleval kevadel toimuvasse Eliitvooru. Lisaks pääseb edasi ka parim kolmanda koha koondis. Eliitvoorus on ainsana koht olemas Portugalil. Eliitvoorus jagatakse edasi pääsenud 28 koondist seitsmesse neljaliikmelisse alagruppi.

Iga alagrupi võitja pääseb järgmisel aastal Maltal toimuvale EM-ile, kus võõrustajatel on ainsana koht tagatud.