Esimene veerandaeg lõppes 19:19 viigiseisul. Teine veerand kuulus Pärnule napilt 21:19. Kolmandal veerandajal pääses Swans ette seitsme punktiga (56:49), perioodi lõpuks oli Austria klubi edu 62:60. Viimased kümme minutit möödusid punkt-punkti heitluses. Viimasele minutile mindi vastu 78:78 viigiseisul. 40 sekundit enne lõppu viis Benedikt Guttl kahe punktiga austerlased ette. Järgmisel rünnakul viigistas Troy Barnies seisu, lõpuni jäi veel 22 sekundit.

Viimane rünnak jäi Austria klubile. Swansi rünnak aga ebaõnnestus ning Sverre Aav sai korvi alt palli kätte. Austria klubi pallur Urald King võttis seejärel aga eestlaselt palli ning viskas korvi alt 0,3 sekundit enne lõppu seisuks 82:80. Kordustest paistis, et King tegi Aava vastu ka vea, kuid kohtunikud seda ära ei vilistanud. Viimase rünnakuga Pärnu enam viskele ei jõudnud ning nii lõppes Eesti meistri jaoks Meistrite liiga kvalifikatsioon.

Pärnakate resultatiivseim oli Robert Valge 15 punktiga. Andre Terrell Walker ja Tory Barnies lisasid 14 silma. Kahekohalise punktiarvuni jõudsid ka Matt McCarthy (13 p) ja Mihkel Kirves (10).

Võidukorvi visanud King oli ühtlasi üleplatsimees 23 silmaga. Tema arvele jäi ka 11 lauapalli. Dominic Green panustas võitu 16, Dwayne Lautier-Ogunleye 14 punkti.

Eesti meisterklubi jaoks sai seega FIBA Meistrite liiga teekond läbi. Eurosari jätkub nende jaoks oktoobris algaval FIBA Europe Cupi põhiturniiril. Sealsed vastased on Den Bosch (Holland), Porto (Portugal) ja Fribourg (Šveits).

Gmundeni Swans läheb reedeses poolfinaalis kokku rahaka Taani võistkonna Bakken Bearsiga. Alagrupiturniirile pääsemiseks tuleb alistada ka kolmas vastane. Variandid on Belgradi FMP (Serbia), Opava (Tšehhi) ja Breogan (Hispaania).

ENNE MÄNGU:

Peatreener Toomas Annuki sõnul ei saa Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril kaasa teha ukrainlasest varumängujuht Vadõm Kozak, kes vigastas reedel peetud kontrollmängus Panevežyse Lietkabelisega põlve. Päris terve pole ka USA äär Troy Barnies, aga tema loodab kubemelihase venituse kiuste Belgradis platsile joosta.

Pärnu sai enne Meistrite liiga kohtumisi korraliku karastuse. Kontrollmängudes mindi eranditult vastamisi Läti ja Leedu tiimidega.

Viiest matšist võideti ainult esimene, Läti Ülikool alistati 76:70. Kaotus tuli vastu võtta Klaipeda Neptunaselt (73:80), BC Wolvesilt (84:97). Lietkabeliselt (73:90) ja Riia VEF-ilt (90:107).

Delfi TV näitab mängu otsepildis. Ülekanne on Delfi kogupaketi tellijatele tasuta.

****

30. septembril toimuvast Paf Eesti-Läti korvpalliliiga hooaja avalöögist alates kuni kevadeni jõuab Delfi Kogupaketi tellijateni kokku üle 200 erinevate koduste korvpalliliigade mängude otseülekannet - nii Eesti-Läti liigast, meistriliiga, Kaamos Eesti meeste ja naiste karikavõistlustelt kui ka naiste liigast, aga ka madalamatest sarjadest.