Reedel peetud poolfinaalides oli noortel triatleetidel oluline jõuda üheksa parema hulka, et pääseda A-finaali. Lisaks pääses laupäeval TOP30 koha eest võistlema kolm sportlast aegade põhjal. B-finaalis heideldakse kohtade eest 31-60.

Liis Kapten teenis neidude kolmandas poolfinaalis viienda koha ajaga 27.23. Tema poolfinaali kiireim oli prantslanna Manon Laporte ajaga 26.48. Gregor Rasva lõpetas noormeeste teises poofinaalis teisel positsioonil ajaga 22.50, jäädes esimesena finišijoone ületanud prantslasest Arthur Blaisest seitsme sekundi kaugusele.

Etriin Etverk võistles neidude teises finaalis ja pälvis 13. koha ajaga 28.00. Üheksas koht ehk otse A-finaali pääsemine jäi seekord 33 sekundi kaugusele. Teise poolfinaali kiireim oli Slovakkia triatleet Margareta Vrablova ajaga 26.27.

Neidude esimeses poolfinaalis võistelnud Hanna-Liisa Värik teenis 23. koha ajaga 30.18. Esimesena ületas lõpujoone prantslanna Lea Houart ajaga 26.32. Noormeeste esimeses poolfinaalis startinud Oskar Hein sai samuti 23. koha ajaga 24.41. Võidukas oli prantslane Nils Serre Gehri ajaga 22.59. Noormeeste kolmandas poolfinaalis sai Gert Martin Savitsch 24. koha ajaga 25.02. Parim oli šveitslane Antoine L’Hote.

„Eesti koondisest jõudis noorte EM-il A-finaali kaks sportlast esmakordselt,“ rääkis Eesti Triatloni saavutustoimkonna juht Marko Albert võistluse järel. „Kui Gregor kordas A-finaali pääsu, siis Liisist sai esimene Eesti neiu, kes on noorte EM-il sinna jõudnud. Etriini kui meie koondise pesamuna B-finaali pääs on samuti väga hea saavutus, kuigi olen isegi rohkem rahul sellega, kui südilt Etriin võistles. Hanna-Liisa, Gert Martin ja Oskar tegid tublid pingutused, kuid kahjuks sellest edasipääsuks seekord ei piisanud.“

Noorte Euroopa meistrivõistlustel ujusid triatleedid 300 meetrit, seejärel sõitsid rattaga kaheksa kilomeetrit ja peale seda jooksid kaks kilomeetrit. Neidude A-finaal toimub La Baules laupäeval Eesti aja järgi kell 13.45 ning B-finaal kell 13. Noormeeste A-finaalile antakse start kell 18. Lisaks on pühapäeval kavas segateatevõistlus, kus osaleb ka Eesti koondis.