Prantsusmaa võitis korvidevaese avaveerandi 15:9 ja juhtis poolajavileks juba 34:18. Kolmanda neljandiku lõpuks oli mängu saatus otsustatud, seis oli 64:36. Lõpuks võtsid prantslased lausa 41-punktilise võidu 95:54.

Tegemist on ühtlasi EMide ajaloo suurima võiduga poolfinaalis. Senine rekord kuulus Nõukogude Liidule, mis võitis 1967. aastal Poolat 40 silmaga.

Võitjate resultatiivseim oli Guerschon Yabusele, kes tõi 22 mänguminutiga 22 punkti. Evan Fournier ja Elike Okobo tõid võrdselt 10 silma, 18 minutiga piirdunud Rudy Gobert kogus kuus punkti, kuus lauapalli ja kolm kulpi.

Poolal ei jõudnud keegi kahekohalise punktiskoorini, nende parimana viskas A.J. Slaughter 9 silma. Eelmise mängu suur sangar Mateusz Ponitka piirdus 7 punktiga. Kui Prantsusmaa tabas mängust viskeid 62%-ga, siis Poola vaid 32%-ga.

Mängu tipphetked:

Teise finalisti selgitasid kell 21.30 alanud kohtumises meie põhjanaabritele tuska valmistanud hispaanlased ning kodupubliku ees võistlev Saksamaa, kes lõpetas kaheksa parema seas Kreeka teekonna.

Hispaania võitis avaveerandi 27:24 ja pääses teisel perioodil mitmel korral juba üheksa punktiga juhtima. Siis tegi Saksamaa 14:0 spurdi ja juhtis 46:41. Poolajale mindi sakslaste eduseisus 51:46. Dennis Schröder oli visanud juba 19 punkti.

Kolmandat veerandit alustas paremini Hispaania, kuid neljandiku keskel vastas Saksamaa uuesti 14:0 spurdiga ja enne otsustavat perioodi juhiti 71:65.

Neljanda veerandi alguses olid sakslased veel ees 77:70, ent siis tegi Hispaania otsustava 13:0 spurdi. Seda edu hispaanlased enam käest ei andnudki ja võtsid võidu 96:91.

Hispaania kangelane oli Lorenzo Brown, kes viskas hea visketabavuse juures 29 punkti ja andis kuus resultatiivset söötu. Willy Hernangómez tõi 16 punkti. Schröder jõudis 30 punktini ja andis kaheksa resultatiivset söötu.

Kui otseblogi kohe ei avane, siis palume lehekülge värskendada.