Poola alustas kohtumist teravamalt ning pärast 25 : 22 võidetud avageimi oli tal kuni teise geimi keskpaigani kolmepunktiline eduseis. Itaalial õnnestus esimest korda geimi juhtima minna alles 21 : 20 seisul, kuid kohtumise viigistamiseks sellest täiesti piisas.

Viimases kahes geimis olid poolakad aga juba selgelt tagaajaja rollis ning hoolimata kodupubliku võimsast toetusest nad enam mängu pööret tuua ei suutnud. See tähendas ühtlasi seda, et esimest korda pärast 2010. aastat tuli Poolal kuldmedalist suu puhtaks pühkida. Itaalia jaoks oli tegu neljanda MM-tiitliga, viimati oldi võidukad 1998. aastal.

Võidumeeskonna resultatiivseim mängija oli Daniele Lavia 19 punktiga. Alessandro Michieletto lisas 14 ning Yuri Romanò 13 silma. Poolakate parimad oli Aleksander Śliwka 12 ja Kamil Semeniuk 11 punktiga.

Pronksmedali sai kaela Brasiilia, kes alistas kolmanda koha kohtumises 3 : 1 (25 : 18,
25 : 18, 22 : 25, 25 : 18) Sloveenia.