Jüri Vipsi tänavune F2 sarja hooaeg on käinud üle kivide ja kändude: kvalifikatsioonides on ta olnud tasemel, kuid poodiumikohti oli tulnud enne Monza ringrajal toimunud Itaalia GP-d kõigest neli, kusjuures ei ainsatki võitu. Nüüd lõpuks näkkas.

Laupäevases sprindis tegi Vips sisuliselt soolosõidu: ta sai kolmandalt kohalt startides paari ringiga liidriks ega andnud finišini rivaalidele võimalustki. „Näitasime head kiirust ja suutsime sõitu kontrollida,“ selgitas Vips. „Olen võitu kaua oodanud. Tänavu oleme neljal-viiel korral olnud esikohale lähedal, kuid mingitel põhjustel ei suutnud sõitu võiduks vormistada. Nüüd olen õnnelik ja loodetavasti kulgeb edasine hooaeg sama rada pidi.“

Paraku põhisõidus Vipsil sama hästi ei läinud. Ta kerkis kaheksandana startides neljandaks, langes rehvivahetusmöllus esikümnest välja, kuid hakkas siis jõudsalt edenema, kuni rammis Liam Lawsoni rajalt välja ning sai kümnesekundilise boksipeatuse karistuse. Sõidu lõpetas Vips 11. kohal. Kaks etappi enne hooaja lõppu on ta sarja kokkuvõttes kümnes.

Taas Verstappen

F1 sarjas sai hooaja 11. võidu MM-sarja liider Max Verstappen. Oma osa oli selles õnnestunud rattavahetustel ja ka tõsiasjal, et sõit lõppes turvaauto taga, mis ei lubanud Charles Leclercil viimastel ringidel rünnata.

Verstappenile võib sisuliselt meistripärja kaela riputada, sest kuus etappi enne hooaja lõppu juhib ta Leclerci ees juba 116 punktiga. „Täiesti uskumatu, kui suurepäraselt meie tiim töötab, kõik läheb täkke,“ rõõmustas Verstappen. „Mõistagi vajasin veidikene õnne, aga ma ei mõtle sellele, sest meekonna briljantne töö on selle taga. Red Bull on lihtsalt teistest kõvem. Ükskõik millised rehvid all on, olen ikka kiireim.“

Järgmine F1 etapp toimub oktoobri esimesel nädalavahetusel Singapuris.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid