Kolmandal veerandajal 11 punktiga, viis minutit enne lõppu seitsme punktiga juhtinud Leedu andis edu käest lõpuminutitel, kui lasi Hispaanial teha 12:3 spurdi. Normaalaja viimasel sekundil pääses Leedu viigini tänu Ignas Brazdeikise poolt ründelauast korvi suunatud pallile.

Lisaajal tuli Leedu omakorda välja seitsmepunktilisest kaotusseisust, sai võimaluse 94:95 seisul rünnata, ent Brazdeikis kaotas 29 sekundit enne lõppu palli, tegi otsa ebasportliku vea ning Hispaania vastas kahe tabava vabaviskega, seejärel ka kolme punkti rünnakuga.

Hispaania liidriks kerkis suvel ka paljude hispaanlaste meelehärmiks koondist tugevdama värvatud ameeriklasest tagamees Lorenzo Brown, kes viskas 28 punkti, neist 12 lisaajal. Willy Hernangomez lisas 21 punkti. Leedule tõid Mindaugas Kuzminskas 18, Brazdeikis 17 punkti.

Viimasel kümnel EMil esinelikusse jõudnud, neist üheksal medali võitnud Hispaania kohtub veerandfinaalis Horvaatia ja Soome paari võitjaga. Lisaks Hispaaniale kindlustasid laupäeval pääsme veerandfinaali Prantsusmaa, Sloveenia ja Saksamaa. Pühapäeval on kaheksandikfinaalides vastamisi Ukraina - Poola, Soome - Horvaatia, Serbia - Itaalia ja Kreeka - Tšehhimaa.