Tallinna Maratoni spordiprogrammis on laupäeval kavas veel kell 14 algav Nike Noortejooks (5 km) ja kell 17 startiv RIMI Sügisjooks (10 km). Pühapäeval kell 9 peetakse klassikaline maratonijooks (42,2 km).

Poolmaratoni võitis Fosti

Suure rahvaspordipeo esimese jooksudistantsi ehk 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni võitis Roman Fosti (isiklik rekord 1:03.03) ajaga 1:06.39. Fosti jooksis pikalt koos Keenia esindaja Ibrahim Mukungaga, kuid tegi enne 20 km vaheajapunkti otsustava vahe sisse. Lõpuks jäi kahte esimest lahutama 34 sekundit.

Kolmanda koha sai norralane Magnus Sirnes Hjellum (+1.28). Eesti sportlastest oli teine neljandana lõpetanud Deniss Šalkauskas (+2.07).

Tallinna poolmaratoni rekord on 2019. aastast 1 tunni ja 29 sekundiga Keenia sportlase Evans Cheruiyot nimel.

Naistest võidutses marokolanna Soukaina Atanane (isiklik rekord 1:12.59) ajaga 1:14.55. Teine oli rumeenlanna Adela Paulina Baltoi (+1.15) ja kolmas eestlanna Pille Hinn (+4.45).

Keenialannale Janet Ruguru Gichumbile kuuluv võistluste tippmark 1:10.19 sündis kolm aastat tagasi

Koos tuhandete harrastajatega jooksid Eesti viimase kolme aasta osavõturohkeimal distantsil kaasa ka mitmed Eesti paremad pikamaajooksjad ning kiired välisvõistlejad.

Sügisjooksul triumfeeris Nurme

RIMI Sügisjooksu 10 kilomeetri distantsil tegi soolojooksu Eesti parim maratoonar Tiidrek Nurme Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kes sai võiduajaks 29 minutit ja 39 sekundit. Teiseks tuli Karel Hussar klubist Jooksupartner (30.26), kolmandaks mitmekordne orienteerumise Eesti meister Kenny Kivikas (30.49) ning neljandale kohale platseerus Eesti Maratonitiimi jooksja Kaur Kivistik (31.09) Tartu Spordiseltsist Kalev.

Naiste võitjana finišeeris hommikul ka poolmaratonis esimeseks tulnud marokolanna Soukaina Atanane, ajaga 33.11 jättes napilt teisele kohale vaid 18-aastase Läti tulevikulootuse Agate Caune (33.16). Mõlemad ületasid ka Läti tuntuima pikamaajooksja Jelena Prokopcuka nimele kuulunud Tallinna Sügisjooksu 10 km distantsi rekordi (33.18). Kolmandaks tuli Laura Maasik (35.27) tiimist Head inimesed.

Tallinna Maratoni programm jätkub pühapäeva hommikul kell 9.00 Toompea jalamilt Falgi teelt startiva 42 kilomeetri ja 195 meetri pikkuse klassikalise maratonijooksuga, mille raames toimuvad ka Eesti ja Tallinna meistrivõistlused.