Korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril on lõppenud alagrupimängud ja esimesed terad on sõkaldest eraldatud. Nüüd alles õige turniir algab, kui 10. ja 11. septembril jätkatakse Saksamaa pealinnas Berliinis 1/8-finaalidega ning asutakse välja selgitama kaheksat veerandfinaali pääsevat meeskonda. Olukord on lihtne, võidad, oled järgmises ringis, kaotuse korral tuleb lennukinina kodu poole keerata.

Türgi-Prantsusmaa

Mõlemad meeskonnad kogusid oma alagrupis vastavalt kolm võitu ja kaks kaotust, kuid ei tohiks olla küsimust, kumma võistkonna alagrupp oli tummisem. Arvestades prantslaste rünnakuarsenali ja Türgi pigem heitlikku mängupilti koos peatreener Atamani jonnihoogudega, on viimase OM-i hõbe Prantsusmaa kindlasti selle mängu üsna kindel soosik ning potentsiaalne edasiliikuja veerandfinaali. Türklaste olukorra muudab veelgi keerulisemaks nende kodustatud liidri Shane Larkini vigastus ja ühtlasi pole teada, kas mängujuht play-off’i esimeses ringis väljakule tulemas on.

Sloveenia-Belgia

Teisest paarist leiame turniiri suurfavoriidi, Luka Dončići juhitava Sloveenia ning juba play-off’i pääsuga suure eesmärgi täitnud Belgia koondise. Kas belglastel jagub veel üheks suurüllatuseks püssirohtu? Vastus on ei, kuna sloveenid eesotsas punktimasina Dončićiga on lihtsalt niivõrd võimsad!

Saksamaa-Montenegro

1/8-finaalis Berliinis koduväljakueelist nautivad sakslased näitasid alagrupis kodumeeskonnale väärilist mängu ja oleks raske uskuda, et A-alagrupist kolmandana edasi pääsenud Montenegro suudaks staaridest kubisevale Saksamaale tõsist vastupanu osutada.

Hispaania-Leedu

Ilmselt paberi peal esimese päeva mängudest kõige tulisem vastasseis. Hispaania läheb mängule A-alagrupi esimese asetusena, samas kui Leedu pidi „surmagrupis“ tohutu fänniarmee toetusega leppima alles neljanda kohaga. EMi-eelsetes kontrollmängudes võitis Leedu Hispaaniat lausa mõlemas kohtumises. Kas kolm on kohtu seadus ja hispaanlased suudavad alagrupi võitjana Leedu sel korral alistada, on ilmselt selle vooru keskne küsimus.

Ukraina-Poola

Võib vast öelda, et 1/8-finaalide kõige ettearvamatum paar, kui kokku lähevad meeskonnad, kes võivad oma alagrupiturniiriga rahule jääda. Ukraina oli C-alagrupi teise kohaga alagrupiturniiri üks suurimaid üllatajaid ning neile võiks anda ka kerge favoriidiseisuse enne oodatud vastasseisu.

Serbia-Itaalia

Itaalia mängis end kehva mängu ja alagrupi neljanda kohaga raskesse seisu, kui juba esimeses play-off-ringis tuleb rinda pista ülimalt kindla alagrupiturniiri mänginud Serbiaga. Enam ei ole itaallastel kasutada ka koduväljakueelist ja serblased näivad hetkel täiesti pidurdamatud.

Soome-Horvaatia

Põhjanaabrid suutsidki fännide ootused täita ja noppida Serbia järel alagrupi teise koha. Kõva sõna ning esimeses väljalangemismängude ringis tuleb rinda pista Horvaatiaga. Igatahes mingisugust aukartust ei peaks suurepärases hoos olevad naabrid haavatava ja lühikese koosseisuga mängiva Horvaatia vastu tundma.

Kreeka-Tšehhi

Sarnaselt Serbiaga näib hetkel olevat pidurdamatus hoos ka Kreeka koondis, kellel ei tohiks tšehhidega suuri probleeme tekkida. Tšehhid täitsid küll koduväljakul alagrupist edasipääsuga turniiri miinimumeesmärgi ja on viimastel suurturniiridel kreeklastele päris palju peavalu valmistanud, kuid tundub, et selleks korraks saab nende turniir siiski läbi.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid