Punktitabelis on seis väga intrigeeriv: soomlasel Sami Pajaril on pärast nelja rallit 85 punkti, britt Jon Armstrongil ja Robert Virvesel kummalgi 84, teisel põhjanaabril Lauri Joonal 79.

Viimasel etapil korrutatakse kohapunktid kahega, lisaks annavad ühe punkti kiiruskatse võidud, mida on võimalik noppida 16. Vee muudab sogasemaks reegel, mille järgi läheb iga sõitja hooaja halvim tulemus tabelist maha.

Auhind on väga magus ja mõne jaoks vaat et karjääri saatust otsustava kaaluga – võimalus sõita M-Spordi Ford Fiesta Rally2 auto roolis kaasa neli WRC2 klassi etappi. Kui oma raha juurde tood, siis soodsama hinnaga veel kaks.

Kreeka teed on aga hooaja raskeimad. „Raske öelda, mida me eduks tegema peame, kuid lihtne see olema ei saa. Paljud mehed võivad tiitli võita, ralli ise esitab aga tohutult väljakutseid. Esiteks peame tegema hea ralli, et üldse tiitlist saaksime mõelda,“ rääkis Virves.

Raskusastet tõstab seegi, et tiitlile heitlevad sõitjad – kui midagi ei muudeta – peaksid esimesel pikal päeval startima järjekorras kohtadel 49.–52. pärast Rally1 ja Rally2 autosid, kui niigi karmid teed on veel täbaramas seisus. See võib võistluse muuta rehviloteriiks. Avapäeva kuus kiiruskatset läbitakse ilma hoolduspausita.

Ralli 1,95-kilomeetrine avakatse sõidetakse täna kell 20.08.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid