Rahvusvaheline alaliit korralab iga hooaja tippsündmusena EM-võistlused ja eriliselt hinnatud on edu MM-võistlustel, mis saavad teoks üle kolme aasta. Tänavu lähevad korraga mängu mõlemad medalid: nii EM kui MM saavad 9.-11. septembrini teoks Poolas, võõrustajaks on Pila linn.

Eesti koondisse kuuluvad kõik viimaste tiilivõistluste kuldmedalivõitjad Rain Teder, Lembit Vaher, Mart Sepp, Ando Rohtmets ja Tõnu Sepp.

Koondise kapten Lembit Vaher: „Viimastel tiilivõistlustel on meid saatnud suur edu, eelmise hooaja kontinendi jõuproovilt suutsime ära tuua kolm kulda kuuest võistlusklassist ja 2019. aastal toimunud Mmilt samuti kolm kõrgemat autasu viiest võistlusklassist.

Eestit läheb esindama 19-liikmeline koondis ja ettevalmistus on olnud korralik. Saksamaal kümne riigi konkurentsis saavutasime hinnatava võistkonnavõidu Šveitsi ja Ungari ees, kusjuures klassis-1 saime Rain Tederiga kaksikvõidu.“

Eestil on parim postsioon klassis-1, kus ollakse kiiruste võrdluses tabeli tipus: liidriks Lauri Teder, kannul Lembit Vaher ja Sven Aadla. Ülejäänud viies klassis on hetkel parimal positsioonil kõik erinevate riikide sportlased.

Läbi kogu hooaja ongi erinevates klassides näidanud väga häid kiirusi paljude riikide sportlsed, mis näitab selle spordiala laienevat geograafiat. Ainsad kes pole kusagil veel võistelnud on ukrainlased, aga Poolas on nad kohal oma parimas koosseisus ja nende kogenud ning ühtlaselt tugev koondis on kindlasti võistkonnana eestlastele kõige tugevam vastane.

Kolmapäeval algavad Pila ringrajal teeningsõidud, alates reedest on igas klassis kavas kolm katset, millest parim läheb arvesse. Pühapäeva õhtuks on selge, kas eestlased suudavad kaitsta oma senist juhtpositsiooni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid