Esimese veerandi võitis Eesti 24:18. Teisel perioodil suudeti tänu mitmele järjestikusele kolmesele edu kahekohaliseks suurendada ja 20 minuti järel oli seis 49:36.

Neljanda veerandi eel juhtis Eesti juba 78:53. Viimasel perioodil olid britid üle kuue minuti kuival ja vahe kärises enam kui 30 punkti suuruseks. Lõpuks olid meie võidunumbrid 94:62.

Eesti resultatiivsemad olid Henri Drell 20, Siim-Sander Vene 18, Maik-Kalev Kotsar 15, Kristjan Kitsing 14 ja Janari Jõesaar 11 punktiga. Eesti tabas 31-st kaugviskest 14.

Neljapäeval kohtub Eesti alagrupi viimases mängus täiseduga jätkava Kreekaga. Kolme kaotuse kõrvale esimese võidu saanud Eestil on säilinud veel teoreetiline võimalus alagrupist edasi pääseda - selleks tuleb ise alistada Kreeka ning loota, et Itaalia kaotab täna õhtul Horvaatiale ja neljapäeval Suurbritanniale.

32-punktiline võit tähistas käimasoleva finaalturniiri kõige suurema eduga lõppenud kohtumist - seni olid nendeks Soome 30-punktiline võit Poola üle ja sama suur kaotus Serbiale.

Statistika

Blogi:

Enne mängu:

Nii Eesti kui ka Suurbritannia on seni kaotanud kõik kolm matši. Eesti jäi 63:84 alla Itaaliale, 73:74 Ukrainale ja 70:73 Horvaatiale. Suurbritannia kaotas Ukrainale 61:90, Horvaatiale 65:86 ja Kreekale 77:93.

Esmaspäeva hilisõhtune Ukraina võit Itaalia üle jättis Eestile väikese edasipääsušansi. Selleks tuleb võita nii Suurbritanniat kui ka Kreekat ning loota, et ühe võidu peal olev Itaalia jääks alla Horvaatiale ja Suurbritanniale.

Eesti - Suurbritannia mängu võtmeküsimus on häälestus. Eesti on EM-finaalturniiril näidanud paremat korvpalli, aga on ühtlasi kulutanud oluliselt enam vaimuenergiat.

„Praegu on raske moment, ütlen ausalt. Palju aega pole, peame õhtul uuesti pead püsti saama ja mänguks valmistuma. Loodan, et rahvas annab meile sama palju jõudu kui seni, et raskest hetkest üle saada,“ ütles Eesti koondise peatreener Jukka Toijala pärast eilset kaotust Horvaatiale.

Brittide suurim skooritegija on EM-il olnud tagamängija Luke Nelson keskmiselt 14 punktiga. Äär Myles Hesson on visanud 13,7 punkti ja koondise nimekaima palluri, põhitsentri Gabriel Olaseni arvel on seni 9,3 punkti ja 8,3 lauapalli.

Eesti koondise koosseis EM-finaalturniiril:

Sten Sokk, Kerr Kriisa, Kristian Kullamäe, Martin Dorbek, Janari Jõesaar, Henri Drell, Sander Raieste, Siim-Sander Vene, Kristjan Kitsing, Rauno Nurger, Matthias Tass, Maik-Kalev Kotsar.

Eesti koondise mängud EM-il:

2. septembril kell 22.00 Eesti – Itaalia 63:84
3. septembril kell 18.00 Eesti – Ukraina 73:74
5. septembril kell 15.15 Eesti – Horvaatia 70:73
6. septembril kell 15.15 Eesti – Suurbritannia
8. septembril kell 18.00 Eesti – Kreeka

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid