Poolatar Swiatek kohtus kaheksandikfinaalis 23-aastase sakslanna Jule Niemeieriga (WTA 108.), kes Wimbledonis sai teises ringis jagu Anett Kontaveidist. 21-aastase Swiateki võidunumbrid olid 2:6, 6:4, 6:0.

Niemeier näitas Swiateki vastu avasetis head mängu, realiseerides viiest murdepallist kaks ja võites seti 6:2. Swiatekil avasetis murdevõimalust ei tekkinudki. Teises setis tõstis Swiatek taset (näiteks esimese servi õnnestumise protsent tõusis 60%-lt 73%-le) ning tegi sakslannast ühe murde rohkem. Kaheksast murdepallist realiseeris Swiatek neli, Niemeier neljast kolm. Otsustavas setis jõudis Niemeier kolm korda murdepallideni, Swiatek viis. Kolm murret, oma servid hoitud ja sett tulemusega 6:0 käes. Ühepoolne liiklus.

Niemeieri serv lagunes kolmandas setis täielikult. Esimese servi õnnestumise protsent langes 37% peale, esimese servi punktid 43%, teise servi punktid 17%. Swiateki vastavad näitajad olid 63%, 75% ja 71%.

„Tundsin teise seti alguses, et teen lihtsalt pisut vähem vigu, aga ta hakkas ka vähem agressiivselt mängima,“ rääkis Swiatek. „Mul oli lihtsam palli sisse saada. Hakkasin mängima kindlamalt ja kasutasin rohkem oma võimalusi ära.“

Tegemist on Swiateki tänavuse hooaja kolmanda suure slämmi veerandfinaliga ning 19. nulliga võidetud setiga. Viimati võitis 6:0 sette ühel aastal nii palju Serena Williams (2013. aastal 25).

Veerandfinaalis kohtub Swiatek kolmapäeval maailma kaheksanda reketi, ameeriklanna Jessica Pegulaga, keda ta on kolmest mängust kaks korda võitnud, mõlemad sel aastal - Miami poolfinaalis 6:2, 7:5 ja French Openi veerandfinaalis 6:3, 6:2. Pegula alistas vaid 69 minutiga kindlalt 6:3, 6:2 tšehhitari Petra Kvitova (WTA 21.).

Kaia Kanepi teises ringis alistanud Arina Sabalenka (WTA 6.) kaotas Danielle Collinsile (WTA 19.) samuti avaseti, kuid võttis siiski 3:6, 6:3, 6:2 võidu.

Collins lõi 3 serviässa ja tegi 12 topeltviga, Sabalenkale läks kirja 8 ässa ja 8 topeltviga. Esimese servi protsent jäi Collinsil mängu lõpuks kõigest 38%, Sabalenkal 61%. 15-st murdepallist realiseeris Sabalenka 6, Collins 10-st 4. 38 äralöögi kõrval tegi Sabalenka 28 lihtviga, Collins jäi selles arvestuses ühe pügalaga miinusesse (34:38).

Veerandfinaalis läheb Sabalenka vastamisi tšehhitari Karolina Pliškovaga (WTA 22.), kes alistas samuti kolmetunnises maratonmatšis endise maailma esireketi, valgevenelanna Victoria Azarenka (WTA 26.) 7:5, 6:7 (5), 6:2. Naiste omavaheliste matšide seis on 2:2, kaks viimast mängu võitis 2021. aastal Pliškova - Montreali ja Wimbledoni poolfinaalis. Sabalenka võidud jäävad 2018. aastasse.

US Openi esmaspäevane mängupäev pole veel kaugeltki lõppenud. Meeste kaheksandikfinaalis peavad hetkel otsustavat viiendat setti 33-aastane horvaat Marin Cilic (ATP 17.) ja 19-aastane hispaanlane Carlos Alcaraz (WTA 4.).