Maailma parimat olid selgitama tulnud kuusteist pilooti. Kohale olid tulnud möödunud hooaja maailmameister Laura Lakovica Lätist, käesoleva aasta Euroopa meister Hilmer Wiberg Rootsist ja palju teisi tugevaid sõitjaid.

Eesti sportlasi oli võistlema tulnud kolm. Möödunud hooaja MM-i hõbemedaliomanik Kärol Soodla, selle aasta EM-pronks Sten Ivanov ja EM-i neljas Erik-Rennes Pihlak.

Ajasõidu võiduga sai parima stardikoha esimeseks sõiduks Wiberg, teise aja ja stardikoha sõitis välja Soodla ja kolmas oli Lakovica. Pihlaku aeg oli viies ja Ivanovi aeg kaheksas.

Esimese sõidu starditulede kustudes sai parima stardi Wiberg, kohe tema järgi Soodla, kelle omakorda kannul Lakovica. Võistlustrass oli küllaltki pikk ja avasõidu lõpetas esikolmik stardijärjestuses - Wiberg, Soodla ja Lakovica. Pihlak tuli kuuendaks ja Ivanov sai kaheksanda koha.

Teises sõidus sai hea stardi esimes sõidu neljandana lõpetanud Adam Wrenkler Rootsist. Wibergist ta küll mööduda ei suutnud, kuid Soodlast sai mööda ja hoidis sõidu vältel tugevalt oma teisest positsioonist kinni. Soodla pidas aga duelli möödunud aasta maailmameistri Lakovicaga. Lõpetati järjestuses - Wiberg, Wrenkler, Soodla ja Lakovica. Ivanov sai sõidust seitsmenda koha. Pihlak teise starti ei jõudnud, kuna pühapäeva hommikusel vabatreeningul purunes tal roolitross ja paat käis üle külje uppi.

Kolmandas stardis toimus esimeses pöördes kokkupõrge Soodla ja Wrenkleri vahel, mille tulemusena pääses võistluspaarist mööda Lakovica, kes hoidis Wibergi järel teist positsiooni kuni sõidu lõpuni. Soodla lõpetas kolmandana, Ivanov oli viies ja taas stardis olnud Pihlak sai seitsmenda koha.

Viimasesse sõitu maksimum punktid kokku saanud Wiberg ei tulnud. Lakovica ja Soodla pidid omavahel selgitama hõbeda ja pronksi saatuse. Stardist sai lätlanna parema lähte ja kattis kõik Soodla poolsed katsed möödumiseks. Sõiduvõit läks Lakovicale, teine oli Soodla ja kolmandaks tuli Ivanov. Viienda võidusõiduna tuli sportlaste masinatel läbida põhjalik tehniline kontroll.

Maailmameistriks kuulutati rootslane Hilmer Wiberg, hõbemedalile tuli lätlanna Laura Lakovica ja pronksmedal kuulus Kärol Soodlale. Sten Ivanov sai kokkuvõttes viienda koha ja Erik-Rennes Pihlak oli kaheksas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid