Eesti läks mängu 10:3 juhtima, aga esimene veerand kaotati 15:20. Teisel veerandil hoidsid horvaadid napilt, aga kindlalt eduseisu ja 20 minuti järel oli Eesti taga 29:33. Sealjuures oli uniselt tegutsenud Horvaatia teinud koguni 13 pallikaotust.

Kolmandal veerandil jõudis Eesti mitmel korral ühe-kahe punkti kaugusele, enne neljandat perioodi oli kaotusseis 48:53.

Lõpuveerand kujunes tõeliseks põnevuslahinguks, eriti viimane mänguminut. Eestil oli esmalt suurepärane võimalus viigistamiseks üheksa sekundit enne lõppu, kui Janari Jõesaarele tehti meie kolmepunktilises kaotusseisus (67:70) kaugviskel viga. Paraku eksis Jõesaar esimesel vabaviskel, kaks järgmist tabasid.

Seejärel tehti kiiresti viga Jaleen Smithile, kes saatis mõlemad vabavisked korvi seisuks 69:72. Eesti tahtis viimasel rünnakul mängida Kitsingu kaugviske peale, kuid enne tehti viga Venele, kes realiseeris esimese vabaviske ja viskas teise nimelt mööda. Lauavõitluses me aga palli ei saanud ning Jõesaar tegi vea Dario Šaricile. Tema eksis samuti teisel vabaviskel, ent Kullamäe lõpusekundi kolmene meid enam lisaajale päästa ei suutnud ning taas tuli leppida napi kaotusega.

Meie resultatiivseim oli Siim-Sander Vene, kes tõi 18 punkti (sh kolmesed 5/10). Maik-Kalev Kotsar kogus 17 punkti, viis lauda ja kaks kulpi, ent realiseeris viiest vabaviskest vaid ühe. Üldse tabasime vabaviskeid vaid 56%-ga.

Kristian Kullamäe tõi 14 punkti, Kerr Kriisa eksis kõigil seitsmel kaugviskel ja piirdus viie silmaga.

Karlo Matkovici arvele jäi horvaatide parimana 17 punkti, Šaric lisas 15 punkti ja 12 lauapalli, Smith kogus 13 punkti ja seitse resultatiivset söötu.

Homme seisab Eestil ees mäng Suurbritanniaga.

Eesti - Horvaatia

Blogi:

Enne mängu:

Seni C-alagrupis nii Itaaliale kui ka Ukrainale kaotanud Eesti edasipääsuvõimalused on kahanenud üsna väikeseks. Nende säilitamiseks tuleks täna Horvaatia vähemalt kahe punktiga alistada.

Kuuesest alagrupist pääsevad kaheksandikfinaali neli paremat. Eesti kõige reaalsem šanss oleks juhul, kui kohtadel 3.-5. tekiks Eesti, Horvaatia ja Ukraina vahel kahe võiduga n-ö surnud ring. Selleks peavad juhtuma järgmised sündmused:

• Eesti võidab Horvaatiat ning seejärel kas Suurbritanniat või Kreekat

• Seni kaks võitu saanud Ukraina kaotab kõik järelejäänud mängud (esmaspäeval Itaaliale, seejärel ka Kreekale ja Horvaatiale)

• Seni Kreekale kaotanud ja Suurbritanniat võitnud Horvaatia kaotab Eestile ja Itaaliale ning võidab Ukrainat

Vähemalt kahepunktiline võit Horvaatia üle tähendaks, et surnud ringis jääks Eesti omavaheliste mängude korvide vahe plussi ja see tagaks ka edasipääsu.

Variante on veelgi, aga nagu öeldud, tuleb esmalt Horvaatiat võita. See on aga keeruline ülesanne. C-grupi teise vooru matšis Suurbritanniaga kõndisid horvaadid esimesel poolajal nagu unes, aga 20 minuti järel oldi ikkagi 37:31 ees. Teisel poolajal käristati vahe ilma suurema vaevata kuni 35 punkti peale. Esimeses voorus kaotas Horvaatia Kreekale 85:89.

Horvaatia mängu veavad NBA-mehed Bojan Bogdanovic (Utah Jazz), Dario Šaric (Phoenix Suns) ja Ivica Zubac (Los Angeles Clippers), Euroliigas tähtsas rollis olevad Mario Hezonja (Madridi Real) ja Jaleen Smith (Berliini Alba) ning Istanbuli Anadolu Efesiga kahel korral Euroliiga meistriks tulnud ülikogenud Krunoslav Simon.