Kõik neli Eesti sõitjat ja nende tehnika on pärast ränkrasket viit võistluspäeva ISDE-l konkurentsis. Kui täna hommikul küsis nii mõnigi sõitja enda käest, miks ta seda katsumust endale osaks laseb saada, siis õhtuks olid kõik väga rõõmsad, et päev sai õhtusse ilma suuremate intsidentideta.

Täna vedas üldjoontes ka vihmaga, vihma said ainult pooled meie sõitjad teisel katsel, kuid sadu oli siis korralik ja savine rada läks koheselt väga libedaks. Tagantpoolt startinud eestlaste aegadele lisas see kohe ligi minuti. Jäänud on veel homne viimane võistluspäev, mis koosneb lühikesest lõpukrossist.

Eesti rahvuskoondise liikmete omavahelise pingelise maavõistluse ja Toivo Nikopensiuse eriauhinna nelja koogi näol iga eestlastest parima katsel sõidetud aja eest sai täna Veiko Rääts (E1, KTM). Tema mahtus täna ka eestlastest ainsana 100 kiireima sõitja sisse, olles 99. Ühel katsel oli eestlastest kiireim Priit Biene (E2, Husqvarna) ja päeva kokkuvõttes oli ta 107. Uustulnuk Hendrik Talviku (E2, KTM) tegi 112. tulemuse ja Jüri Triisa (E3, KTM) oli täna 121.

Viie päeva kokkuvõttes on Priit Biene 96., Veiko Rääts 98., Hendrik Talviku 108. ja Jüri Triisa 111.

Ka pärast tänast päeva säilitas Ühendkuningriik rahvuskoondiste arvestuses liidripositsiooni Hispaania ja Itaalia ees. Eesti püsib 12ndal kohal. Meie ees 11ndal kohal oleva Mehhikoga on vahe suurenenud enam kui 5 minutile. Individuaalselt oli täna taas kiireim hispaanlane Josep Garcia.

Homme sõidetakse ISDE-l lõpukross.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid