21-aastane Rovanperä juhib neli rallit enne hooaja lõppu lähima jälitaja Ott Tänaku (Hyundai) ees 72 punktiga. Tiimikaaslane Elfyn Evans kaotab Rovanperäle 87 silmaga. Seega, kui Rovanperä suudab Kreekas teenida eestlasest vähemalt 19 punkti ja Evansist vähemalt kolm punkti enam, on soomlane kõigi aegade noorim maailmameister. Ülimalt teoreetilised võimalused on ka Thierry Neuville'il (Hyundai), kuid belglane kaotab Rovanperäle juba 97 punktiga.

Midagi kivisse raiutud mõistagi veel pole. Viimatisel Belgia rallil tegi Rovanperä juba teisel katsel avarii ning langes suurest mängust. Tõsi, punktikatselt võttis soomlane maksimumi.

„Miski pole läbi enne, kui see on läbi. Ma ei hakka sellele mõtlema,“ sõnas Rovanperä WRC kodulehe vahendusel tiitliheitlusest. „Jätkan samamoodi ja püüan järgmiselt rallidelt häid punkte võtta.“

„Loomulikult on hea olla liider, aga hetkeseisuga on mul käes liidrikoht, mitte MM-tiitel,“ lisas ta. „Mis juhtus Belgias, võib ka uuesti juhtuda. Püüan alati teha perfektse ralli, aga vigu tuleb ette. Oleme seda näinud ja püüame tulevikus vigu vältida.“

Hooaja lõpuni on jäänud veel neli MM-etappi. Akropolise ralli peetakse 8. - 11. septembrini. WRC hooajale pannakse punkt Jaapanis (10. - 13. november).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid