Kui Williams oli Eesti aja järgi täna varahommikul võitnud avaringis montenegrolannat Danka Kovinici 6 : 3, 6 : 3, küsiti talt pressikonverentsil, kas see on päris kindlasti tema viimane turniir.

„Jah... Ma olen selles osas olnud vist päris ebamäärane?“ muigas Williams vastuseks. „Ma jään ebamääraseks, sest kunagi ei tea...“

Teises ringis läheb Williams vastamisi maailma teise reketi Anett Kontaveitiga, kes ise alistas 6 : 3, 6 : 0 rumeenlanna Jaqueline Cristiani (WTA 77.).

Kontaveiti nime ei mainitud Serena pressikonverentsil kordagi. Küsimusele, millised on tema mõtted järgmise vastasseisu osas, vastas Williams lakooniliselt: „Ma tunnen ausalt öeldes, et nüüd on minu jaoks kõik vaid boonus. Iga vastane on väga keeruline. Olen seda kogu suve jooksul näinud. Järgmine tuleb veel keerulisem. Hea, et ma selle võidu alla sain. Ma ei tea... Ma isegi ei mõtle veel sellest. Mõtlen vaid praegusele hetkele.“

Kontaveiti ja Williamsi matš peetakse tõenäoliselt kolmapäeval peaväljaku õhtuses sessioonis. Küsimus on ilmselt vaid selles, kas kohe esimeses või teises mängus. Eile algas õhtune sessioon Eesti aja järgi kell 2 öösel, seega jääb ka see kohtumine meie aja kohaselt neljapäeva varahommikusse.

Kihlveokontorites peetakse Kontaveiti selle matši favoriidiks. Ühes Eesti ennustusportaalis on eestlanna võidukoefitsient hetkel 1.52, Williamsil 2.55.

Williams on ESPN-i andmetel maailma teisi numbreid konkurentsist lülitanud rohkem kui ükski teine tennisist alates edetabelisüsteemi algusest ehk 1975. aastast. Eestlannaga sama staatusega mängijaid on ameeriklanna saagiks langenud 47, seejuures alates 2007. aastast viimasest 24 korrast 22.