Meedia andmetel on 37-aastase Ronaldo agent Jorge Mendes terve suve oma hoolealusele palavikuliselt uut klubi otsinud. Küll aga on üks suurklubi teise järel Ronaldo palkamisest loobunud.

Üks neist, kes eitavalt vastas, oli Chelsea. Ajaleht Times kirjutas suve alguses, et Chelsea uus suuromanik Todd Boehly oleks Ronaldot meeleldi Stamford Bridge'il näha tahtnud. Kui siiani on väidetud, et üleminek ebaõnnestus peatreener Thomas Tucheli vastuseisu tõttu, siis nüüd teatab Daily Mail, et sakslasest juhendaja langetas Ronaldo suhtes otsuse pärast vestlust oma lähedase sõbra Ralf Rangnickiga, kes juhendas eelmisel hooajal Manchester Unitedit.

Kogenud sakslase ajutine töö kestis detsembri algusest kuni hooaja lõpuni. Pärast seda pidi Rangnick jääma klubisse edasi nõustajaks, kuid ta siirdus hoopis Austria koondist treenima.

Nõu, mida Rangnick kaasmaalasele väidetavalt andis, ei ole tegelikult üllatav. Rangnickit peetakse Saksa jalgpalli kõrge pressingu koolkonna meistriks, kelle ideed on omaks võtnud nii Tuchel kui ka näiteks Liverpooli juhendav Jürgen Klopp.

Tänavu kevadel nentis Rangnick The Athleticu teatel, et Ronaldo pole „päris pressimasin“. Kommentaari võiks tõlgendada kaudse viitena tõsiasjale, et Ronaldo ei sobi kõrge intensiivsusega jalgpalli mängima. „Sama kehtis ka mõne teise mängija kohta. Kompromisse tuli teha, võib-olla sai neid liiga palju,“ tunnistas kevadel Unitedi kuuendale kohale viinud sakslane.

Kuna ka Tuchel soovib mängida kõrge intensiivsusega jalgpalli, saigi see Ronaldo üleminekule takistuseks, väidab Daily Mail.

Ronaldo leping Manchester Unitediga kehtib järgmise suveni. Tänavuse hooaja alguses on portugallane olnud Unitedis vahetusmehe rollis ning pole nelja liigamänguga veel väravaarvet avanud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid