Tallinn Openi vabatahtlike koordinaator Alfred Värnik ootab kõiki huvilisi meeskonnaga liituma ning kinnitab, et keegi hiljem oma otsust kahetsema ei pea. „Vabatahtlikel on erakordne võimalus teha sõna otseses mõttes Eesti spordi ajalugu. Sedavõrd suure ja tähtsa sündmuse läbiviimine annab hindamatuid kogemusi. See on täiesti erakordne tunne,“ rääkis Värnik Delfile.

„Ma olen ise varasemalt vabatahtlikuna aidanud Eesti meistrivõistluste, Fed Cupi ja Davis Cupi korraldajaid, aga WTA turniir on täiesti teise mastaabiga üritus. Võimalus näha selle telgitaguseid on juba täiesti omaette kogemus. Seda ei anna millegi muuga võrrelda,“ rääkis Värnik.

Vabatahtlike juhi sõnul on esimestel päevadel oma nime kirja pannud peamiselt keskealised inimesed: „Tennis eristub ilmselt teistest spordialadest selle poolest, et meie vabatahtlikud on enamasti 30-45 aasta vanused. Kahjuks toimub Tallinn Open sellisel ajal, kus enamus noori on koolis käimisega hõivatud. Gümnasistidel ja tudengitel on ilmselt keeruline nädalas mõned päevad vabaks võtta.“

„Noori vabatahtlikke oleks tegelikult juurde vaja. Minu jaoks ei ole vahet, kas vabatahtlik on 18 või 60 aasta vanune. Meil on üle 20 erineva rolli, mida täidavad päeva jooksul 50 erinevat vabatahtlikku. Noortele, kes on vähemalt 16-aastased, leian kindlasti töö, mida on huvitav ja põnev teha,“ julgustab Värnik kõiki noori endale kirjutama.

Tallinn Openi korraldajad on hoolitsenud ka selle eest, et vabatahtlikud ei peaks pidevalt tööga rakkes olema, vaid saaksid soovi korral ka ise tipptennist nautida. „On mingid rollid, millega see (tennise vaatamine - toim.) kaasneb niikuinii. Näiteks mõned vabatahtlikud aitavad pealtvaatajatel tribüünidel kohti leida ning osad abistavad väljakul mängijaid. Aga leidub ka neid, kes tegelevad võibolla kõrvaliste ülesannetega. Seetõttu oleme vabatahtlikuks tulemise paketti lisanud, et iga vabatahtlik saab kaks turniiri päevapiletit. Soovi korral on neid võimalik ka pereliikmetele edasi anda. Pärast tunriiri lõppu saavad vabatahtlikud sponsoritelt ka sisuka meenekoti.“

21-aastane Värnik rääkis oma kogemusele tuginedes ka sellest, kuidas vabatahtliku töö võib avada mitmeid ootamatuid uksi. „Ma ise alustasin umbes seitse aastat tagasi Eesti meistrivõistlustelt, kus tegin alguses juhtutöid või natuke igavamaid asju, aitasin bännereid kokku panna ja mingeid asju tassida. Sellega tekitasin aga mingisuguse usaldusväärsuse ja arusaama, et olen rohkemaks võimeline. Aastatega saingi aina suurema rolli ja nüüd on see jõudnud selleni, et töötan vabatahtlike koordinaatorina ning pean juhendama ligi 100 inimest.“

Tallinn Openi vabatahtlike meeskonnaga on võimalik liituda SIIN.

Tallinn Open