Ma arvan, et Kontaveit on üks nendest mängijatest, kelle relv on lüüa palli väga tugevalt,“ sõnas 1988. aasta US Openil võidutsenud Wilander Eurosporti pressiteate vahendusel. „Ta tundub olevat emotsionaalselt kõikumatu, kui ma vaatan teda mängimas. Küsimus on selles, et kas ta suudab kõik kokku panna? Võib-olla mitte kõigis seitsmes mängus, aga kui ta suudab esimestes ringides ellu jääda, siis ta on selline mängija, et kui tuul on tema purjes, on ta võimeline alistama kõik vastased.“

Endine maailma esireket lisab, et Kontaveit mängib kohati väga riskeerivalt ning siis võivad tal tekkida raskused iga vastasega. „Mängides liiga riskeerivalt, võib see kahjustada mängu, aga teisest küljest on täna tuuril naised, kes nii mängivad ja nad võidavad suure slämmi turniire – nad riskivad palju ja loodavad, et see töötab.“

„See taktika võib töötada nagu me nägime Wimbledoni võitja Jelena Rõbakina näitel,“ meenutas Wilander. „Kontaveit on üks nendest mängijatest, kes on uskumatult ohtlik vastane ja võib alistada kõik konkurendid, aga samas võib ka igaühele kaotada. Naiste seas oleks ma täna pigem ohtlik ja riskeeriv mängija, mitte keegi kes on lihtsat järjepidev.“

Tänu suurepärastele tulemustele eelmisel sügisel maailma edetabelis teist kohta hoidev Kontaveit pole tänavu suurtel slämmidel teisest ringist kaugemale jõudnud. Kevadel koroonaviirust põdenud ja sellest kaua taastunud tallinlanna mängis US Openi eel kahel WTA 1000 turniiril Torontos ja Cincinnatis, piirdudes seal vastavalt ühe ja kahe mänguga.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena