Kobe Bryant ja tema 13-aastane tütar Gianna hukkusid 2020. aasta jaanuaris, kui neid transportinud helikoptera alla kukkus. Sündmuskohale jõudnud politseinikud ja tuletõrjujad tegid hukkunutest fotosid ning jagasid neid omavahel. Lõpuks leiti hukkunutest fotosid 28 politseiniku ja 12 tuletõrjuja telefonidest.

„Lähikaadrid hukkunud Giannast ja Kobest olid vähemalt 28 politseiniku ja 12 tuletõrjuja telefonis. Lisaks näidati neid fotosid baarides inimestele ning fotosid näidati ka ühel auhinnagalal,“ seisis süüdistuses.

Ühehäälse otsuse teinud üheksa vandekohtunikku nõustusid, et fotod rikkusid naise privaatsust ja põhjustasid talle emotsionaalset kahju.

Kohus pidas enne otsusele jõudmist aru peaaegu viis tundi. Otsuse ette lugemise ajal nuttis Vanessa Bryant vaikselt.

Kohus kestis kokku 11 päeva. Vanessa Bryant seisis tunnistajapingis möödunud reedel rohkem kui kolm tundi. Ta rääkis, et tahtis hakata juba abikaasa ja tütart leinama, kuid kui kuu peale õnnetust lekkinud fotodest teada sai, oli ta silmitsi „värske õudusega“.

„Tundsin, et tahan joosta ja karjuda. Tahtsin mööda kaid joosta ja vette hüpata. Probleem on selles, et ma ei saa põgeneda. Ma ei saa oma kehast põgeneda,“ vahendab Sky News Bryanti sõnu.

Kuigi fotod kunagi avalikkuseni ei jõudnud, ütles Bryant: „Elan iga päev kartuses, et mu tütred on sotsiaalmeedias ja need hüppavad kuskilt välja.“

Maakonda esindanud advokaadi sõnul tehti fotod surnukehadest seetõttu, et need olid õnnetuspaiga hindamisel olulised. Kui maakonna šeriff Alex Villanueva nende jagamisest kuulis, olevat ta käskinud kõik koopiad ära kustutada.

„Ma ei arva, et sa pead inimestest tegema lähivaates fotosid, selgitamaks, kui palju inimesi õhusõidukis oli. Nad oleksid võinud lihtsalt üle lugeda,“ ütles seepeale Vanessa Bryant.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid