Eesti naiste golfikoondis alustab kolmapäeval heitlust MM-il

Kolmapäeva hommikul alustab Eesti naiste golfikoondis võistkondlike maailmameistrivõistlusi, mis peetakse koroonapandeemiast tingitud nelja-aastase vaheaja järel sel korral Prantsusmaal.

Eesti naiskond lendas Prantsusmaale koosseisus Anete Liis Adul, Elizaveta Sofia Reemet (Estonian Golf & Country Club) ja Karola Soe (Saaremaa Golf & Country Club) ning treenerina reisis kaasa Mark Suursalu. Võistlus peetakse viimast korda kahel väljakul ning osalemas on 56 naiskonda. Espirito Santo nime kandva karika võitja selgub laupäeva õhtuks, pärast neljaringilist võistlust. See tähendab, et mõlemal väljakul mängivad kõik tiimid kaks ringi ja igapäev läheb arvesse võistkonna kahe parima mängija tulemus. Võistlusväljakuteks on Le Golf National ja Golf de Saint-Nom-la-Bretèche. Esimene neist on vahest Eesti golfisõbra jaoks veidi tuttavam, kuna alles hiljuti võõrustas sama väljak Ryder Cupi ning juba 2024. aastal peetakse Pariisi olümpiamängude golfiturniir samas kohas.

Mark Suursalu sõnul on mõlemad väljakud täiesti jõukohased ning nii griini kiiruste kui pikkuse poolest sobivad. Golf de Saint-Nom-la-Bretèche on rohkem metsaga kaetud, kus avalöögi eksimuse järel võib avastada end puude alt ning Le Golf National väheste puudega pigem nn avatud väljak. Harjutusringid on sujunud igati positiivselt ning tüdrukud on võistluseks igati valmis. On tunda ka suurvõistluse hõngu, kuna pealtvaatajate jaoks on veetud lindid, et eraldada alad kuhu tohitakse minna ja mitte. Väljakutel on ka väga palju vabatahtlike, kes uurivad kohe kas midagi vaja või mitte. Meenutada tasuks siin juures fakti, et Prantsusmaa alaliidul on selle võistluse eelarve 1,2 miljonit eurot.

Eesti naiskond mängib homme Golf de Saint-Nom-la-Bretèche väljakul ning eestlaste stardid on järgmised Eesti aja järgi: Adul (9:33), Reemet (9:44), Soe (9:55). Eestlaste mängupartnerid tulevad Portugalist ja Uruguaist. Neli aastat tagasi peetud MM turniiril sai Portugal jagatud 40. koha ja Uruguay oli 44. Uruguay kaks mängijat kuuluvad maailma 500 parema hulka ning Portugalil on üks mängija esimese kahesaja seas. Meie mängijate hetke WAGR kohad: Reemet (719), Adul (903), Soe (1587).

Eesti naiskonnale on see teiseks korraks kui osaletakse võistkondlikel maailmameistrivõistlustel. Debüüt koosseisus Annika Meos, Liis Kuuli ja Mari Hütsi, tehti 2012. aastal Türgis, kus 53 tiimi seas saavutati 49. koht. Rohkem ei ole Eesti naiste koondis MM-il osalenud. Tiitlikaitsjana asub võistlustulle USA naiskond, kes on saabunud ka sel korral turniirile ülitugevas koosseisus. Rose Zhang hoiab maailma amatöörgolfi edetabelis esimest positsiooni, Rachel Heck on kolmas ning Rachel Kuehn on 13. positsioonil.

Samadel väljakutel peetakse järgmisel nädalal ka meeskondlikud maailmameistrivõistlused, kus Eesti koondis mängib koosseisus Kevin-Christopher Jegers, Markus Varjun ja Mattias Varjun (kõik Niitvälja Golfiklubi).

2023. aasta maailmameistrivõistlused peetakse vaid ühel väljakul ning peale pääseb vaid 36 riiki. Võistlus toimub aasta lõpus Dubais, Greg Normani disainitud Jumeirah Golfi Fire Coursel. Edaspidi võistluste toimumise rütmiks jääbki paaritutel aastaarvudel ehk kahe aasta tagant.