Pronksimatšis tuli Karelsonile vastu lohtusringimatši võitja Roman Balchhivschii Moldovast, kes alistas lohutusringis 5:1 rumeenlase Iounut Gosa. Pronksimatš kulges Karelsoni dikteerimise all. Karelsonil õnnestus kohe alguses vastane viia parterisse, teenides selle eest kaks punkti ning vastane veel kaks korda üle vedada.

Poolaeg lõppes 6:0 Karelsoni kasuks. Teisel poolajal õnnestus Karelsonil vahele võtta vastase rünnaku üritus ning sai 2 punkti juurde. Lisaks tuli matši lõpus veel lisapunkt vastase protesti eest, mida ei rahuldatud, seega tuli pronksmedal ülekaalukalt 9:0 seisuga.

Maailmameistriks krooniti poolfinaalis ülimalt napilt Karelsoni alistanud iraanlane Ali Abedidarzi, kes alistas finaalis kasahhi Iussuf Matsijevi 9:4, lisaks Karelsonile sai pronksi ka Kõrgõzstani maadleja Nurmanbek Uulu.