Kanadalaste võiduvärava viskas lisaaja neljandal minutil Kent Johnson. Natuke enne seda olid võiduväravale väga lähedal olnud soomlased, kui Topi Niemelä tõstis värava ees litri üle kanadalaste puurivahi. Soomlane jõudis juba värava tähistamiseks käed üles tõsta, ent viimasel hetkel suutis Kanada koondise kapten Mason McTavish oma kepiga litri õhulennu peatada.

„See oli päris hull,“ kommenteeris McTavish hiljem. „Mu kepp oli õigel ajal õiges kohas. Ma isegi ei tea, miks ma meie väravavahi selja taha jäin. Ma lihtsalt mõtlen selle üle praegu. Need olid väga põnevad paar minutit ja nii hea meel on olla võitjate poolel!“

Kanada oli finaali 2:0 juhtima asunud, kuid viimasel kolmandikul vastasid soomlased kahe väravaga ja viisid mängu lisaajale.