„Kalev“ on lugu legendaarse korvpallimeeskonna pingelisest teekonnast laguneva Nõukogude Liidu viimastel meistrivõistlustel.

Rahvuskaaslaste ettearvamatu meelestatus, armutud vastased ja rahutud ajad vahelduvad tuliste lahingutega palliplatsil. Film on inspireeritud 1991. aasta tõsielulistest sündmustest.

„Kalevi“ peategelasteks on tulihingeline kapten Aivar, sihikindel noormängija Gert ning meeskonda hoidev range peatreener.

Toonaseid tippmängijaid kehastavad filmis Reimo Sagor, Mihkel Kuusk, Veiko Porkanen, Kristjan Sarv, Ott Kartau, Howard Frier ja paljud teised. Meeskonna peatreeneri ja treeneri rollides astuvad üles Mait Malmsten ja Priit Võigemast.

Tippsportlasi ja treenereid kehastavad Reimo Sagor, Mait Malmsten, Priit Võigemast, Mihkel Kuusk, Veiko Porkanen, Kristjan Sarv, Ott Kartau ja paljud teised.

Režissöör Ove Musting, operaator Rein Kotov, kunstnik Tiiu-Ann Pello, helilooja Mihkel Zilmer, produtsendid Pille Rünk ja Maria Avdjuško.

Mängufilmi toodavad Allfilm ja Ugri Film, levitab Hea Film.

„Kalev“ jõuab kinodesse üle Eesti 23. septembrist.

Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital ning suurima erarahastajana Kristjan Rahu. Õla on alla pannud ka Priit Koit, Alexela, Cramo, Riia Filmifond, Golden Club jpt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid