Eesti on hetkel C-alagrupis esikohal kahe võidu ja ühe kaotusega, punkte on koos 7. Belgia on teisena samuti võitnud kaks mängu, ent kaotusevalu pole nemad veel tundnud ja neil on kaks mängu pidamata, Eestil üks. Punkte on Belgial 5. Fääri saartel pole võidu- ega punktiarve avatud. Esimese omavahelise mängu Eestiga võitis Belgia 3:2.

Igast alagrupist pääseb finaalturniirile võitja, lisaks saavad koha finaalturniiril kõigi alagruppide viis paremat teise koha meeskonda. Edasipääsu kindlustamiseks tuleks Belgiat täna võita 3:0 või 3:1, siis poleks vaja muretseda teiste mängude tulemuste pärast, sest see tagaks meile alagrupis esikoha. 3:2 võidust piisab suure tõenäosusega samuti, ent siis tuleb arvesse võtta ka teiste alagruppide tulemusi. Esmalt võetakse arvesse võite, seejärel punkte, seejärel geimide suhet ja siis punktide suhet.

Eesti koondise peatreener Fabio Soli ütles pärast viimast treeningut, et on meeskonna olekuga rahul. „Viimastes trennides olen näinud head energiat, see on ülimalt oluline. On võitluslikkust ja head emotsiooni. Sellise suhtumisega on mängule hea vastu minna, usume, et suudame Belgiat võita ja suudame oma peamise eesmärgi täita ehk EMile jõuda,“ ütles Soli.

„Belgia ei muuda oma mängus ilmselt väga palju, sest nemad võitsid esimese omavahelise mängu ja kui võidad, siis ei ole vaja suuri korrektuure teha. Meie jäime seal mingite asjadega hätta ja seda püüame muidugi muuta ning parandada, et efektiivsemalt mängida. Kui suudame oma süsteemi usaldada, siis suudame ka selle mängu võita,“ lisas peatreener.

Eesti meeskonna koosseis Belgia vastu:

Sidemängijad: Markkus Keel, Robert Viiber

Diagonaalründajad: Valentin Kordas, Renee Teppan, Timo Tammemaa

Nurgaründajad: Kristo Kollo, Stefan Kaibald, Märt Tammearu, Robert Täht

Temporündajad: Henri Treial, Mihkel Varblane, Mart Naaber

Liberod: Silver Maar, Karli Allik

Mängu näeb otsepildis ETV+ vahendusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid