26-aastane Kleemeier tegi täna oma tiitlivõistluste debüüdi. Eestlanna jooksis kolmandas eeljooksus. Igast jooksust pääseb edasi kolm kiireimat, lisaks jooksude peale veel kolm aegadega. Kleemeier piirdus ajaga 57,46 ning sai oma jooksus seitsmenda koha. Kokkuvõttes oli ta 24. sportlase seas 21. ajaga.

Kui teisipäeval avas tänu Janek Õiglase kümnevõistluse pronksile medaliarve Eesti, siis kolmapäeval oli pidu Soome õuel. Wilma Murto serveeris üllatuse naiste teivashüppes, triumfeerides uue EM-rekordiga 4.85. Soomlanna isiklik tippmark finaali eel oli seejuures 4.72.

Hõbeda võitis kreeklanna Aikaterini Stefanidi 4.75-ga, pronksi võitis sloveen Tina Šutej (4.75).

Meeste kolmikhüppes võidutses portugallane Pedro Pichardo teises voorus hüpatud 17.50-ga. Hõbe läks Itaaliasse Andrea Dallavallele 17.04-ga, prantslane Jean-marc Pontvianne võitis pronsi 16.94-ga.

Seitsmevõistluse avapäeva järel on kindel liider belglanna Nafissatou Thiam 4063 punktiga. Belgial hoiab kaksikjuhtimist Noor Vidts 3849 silmaga. Esikahele järgnevad hollandlanna Anouk Vetter (3824), poolatar Adrianna Sulek (3815), šveitslanna Annik Kälin (3725) ja sakslanna Carolin Schäfer (3707).

Naiste vasaraheite kuld rändas Rumeeniasse Biana Florentina Ghelberile 72.72-ga. Hõbeda võitis poolatar Ewa Rozanska (72.12) ja pronksi itaallanna Sara Fantini (71.58).

Naiste 400 m jooksu Euroopa meistriks krooniti hollandlanna Femke Bol 49,44-ga. Hõbe ja pronks rändasid Poola vastavalt Natalia Kaczmarekile (49,94) ja Anna Kielbasinskale (50,29).

Meestel võidutses samal distantsil britt Matthew Hudson-Smith 44,53-ga. Talle järgnesid šveitslane Ricky Petrucciani (45,03) ja britt Alex Haydock-Wilson (45,17).

Õhtu kulminatsiooniks olnud meeste 110 m tõkkejooksu Euroopa meistriks krooniti hispaanlane Asier Martinez, kes edestas 0,001 sekundiga prantslast Pascal Martinot-Lagardet! Pronksi võitis prantlsnae Just Kwaou-Mathey 13,33-ga.