Õiglane sai teisipäeval tõkkejooksus aja 14,39; heitis ketas 41,97 ning ületas teibaga 5.10. Pronksile sillutas ta tee odaviskes, kus viimase katse eel oli 28-aastasel eestlasel kirjas 67.17, kuid viimases voorus saatis ta käed taeva poole, sest tulemuseks tuli 70.94. 1500 meetrit läbis eestlane ajaga 4:42.78, mis andis kümne ala peale kokku 8346 punkti ja pronksmedali. Vägeva jooksu teinud Marcus Nilssonil (4.18,51) jäi eestlasest puudu 19 punkti ehk natuke alla kolme sekundi.

Medalimängus püsis ka Maicel Uibo, kellel siiski jäi teisipäeval igal alal ideaalsest sooritusest puudu (seeria teisel päeval: 14,79; 46.59; 5.30; 62.74; 4.42,18). Kokku andis see 8234 punkti ja viienda koha. 8200 punkti tempos liikunud Tilga sai tõkkejooksus aja 15,16 ning heitis ketast 49.91, kuid teivashüppes ta tulemust kirja ei saanud ja jättis seejärel võistluse pooleli.

Odaviske viimases voorus polnud Õiglane sugugi ainus õnnestuja. Viimastel aastatel 70-meetriseid odakaari näidanud Niklaus Kaulil oli kirjas 70.98, kuid kolmandast katsest sai ta kodupubliku ees kirja 76.05. Kuigi enne 1500 meetri jooksu oli ta Simon Ehammerist maas veel 172 punktiga, siis jooksurajal oli ta ligi 40 sekundit kiirem ja Kaul võitis kodupubliku ees kulla 8545-ga. Šveitsi rekordi 8468 püstitanud Ehammer leppis hõbedaga.

EM-i avapäevast saab pikemalt lugeda siit. Eestlastest oli täna võistlustules ka Keiso Pedriks, kes osales 110 meetri tõkkejooksus. Oma eeljooksus jäi ta hooaja tippmargi 13,83-ga viimaseks ning poolfinaali ta ei pääsenud. Loe pikemalt siit.