Kaks etappi enne hooaja lõppu kindlustas MXGP klassi tiitlivõidu sloveen Tim Gajser (Honda). Meie sõitjaid oli etapil stardis koguni neli, kuid ainsana pääses punktidele Harri Kullas (Yamaha), kes tuli etapi kokkuvõttes 14. kohale.

Laupäeval toimunud kvalifikatsioonisõidus oli meie parim Karel Kutsar (KTM), kes sai 22. koha, teatab msport.ee. Tanel Leok (Husqvarna) lõpetas sõidu 23. kohal, Harri Kullas 24. kohal ja Hardi Roosiog (KTM) 27. kohal. Üle pika aja suutis kvalifikatsioonisõidu võita Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki).

Esimeses võistlussõidus tegi meie sõitjatest parima tulemuse Harri Kullas. Stardi järel viimaste seas olnud Kullas suutis poolel sõidumaal juba 20. kohale tõusta. Sõidu teises pooles näitas Kullas, et füüsis on tal hea ning ta tegi veel mitu möödasõitu ja tõusis lõpuks 17. kohale. Tanel Leok lõpetas avasõidu 22. kohal, Karel Kutsar 23. kohal ja Hardi Roosiorg 24. kohal. Kaks esimest kohta läksid hollandlastele. Sõidu võitis Husqvarna tehasemeeskonna sõitja Brian Bogers, teisena tuli finišisse Glenn Coldenhoff (Yamaha) ja kolmandana Maxime Renaux (Prantsusmaa). Sarja liider Tim Gajser lõpetas sõidu kuuendana.

Teises sõidus suutis Kullas kehvalt stardikohalt väga hea stardi teha. Avaringilt tulles hoidis ta 11. kohta. Kogu sõidu püsis Kullas esikümne läheduses ja võitles tehasemeeskonna sõitjatega. Veel viimasele ringile läks Harri 11. kohal, kuid raskel liivarajal väsis tsikkel ära ja tal tuli mitu kohta loovutada. Õnneks jõudis Harri ikkagi finišisse ja seda 15. kohal. Esimesena jäi teises sõidus punktikohalt välja vanameister Tanel Leok, kes saavutas 21. koha. Kutsar ja Roosiorg katkestasid sõidu. Võitluses esikohale suutsid Yamaha sõitjad teha midagi sellist, mida varem tehtud pole. Koguni viis esimest kohta kuulusid Yamaha sõitjatele. Esikoha teenis Coldenhoff, teine oli Jeremy Seewer (Šveits) ja kolmas Renaux. Tim Gajser lõpetas sõidu seitsmendana ja sellest piisas, et tulla viiendat korda maailmameistriks.

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 10 punktiga 14. kohale. Tanel Leok sai 23. koha, Karel Kutsar 25. koha ja Hardi Roosiorg 26. koha. Kogu esikolmik kuulus aga Yamaha tehasemeeskonnale. Esikoha sai 47 punktiga Coldenhoff, teine oli 40 punktiga Seewer ja kolmas 40 punktiga Renaux. Kuuenda koha saavutanud Gajseril on kaks etappi enne sarja lõppu Seeweri ees 104 punktiline edu ja sellega kindlustas ta endale viienda MM-tiitli. Kolmandale kohale tõusis etapivõidu Coldenhoff.

MX2 klassis jätkub võitlus tiitli eest Jago Geertsi (Belgia, Yamaha) ja Tom Vialle´i (Prantsusmaa, KTM) vahel. Avasõitu juhtis algusest kuni lõpuni Geerts. Vialle lõpetas sõidu teisena ja Kay de Wolf (Holland, Husqvarna) kolmandana. Teine sõit algas Geertsile aga kukkumisega ja ta suutis viimaselt kohalt lõpuks seitsmendaks tõusta. Sõidu võitis aga tema suurim rivaal Vialle, teise koha sai de Wolf ja kolmanda koha Roan Van De Moosdijk (Holland, Husqvarna).

Etapi kokkuvõttes teensi esikoha 47 punktiga Vialle, teine oli 42 punktiga de Wolf ja kolmas 39 punktiga Geerts. Vialle suutis vahe Geertsiga nüüd 15 punktile vähendada. Kolmas on kokkuvõttes Simon Laengenfelder (Saksamaa, GasGas).