Haddad Maia võidunumbrid kolmandas ringis olid 6 : 4, 3 : 6, 7 : 5. Kolm tundi kestnud maratonlahingus realiseeris brasiillanna 19 murdepallist neli, poolatar üheksast kolm. Swiatek tegi koguni üheksa topeltviga, Haddad Maia vaid ühe. Mõlemad naised lõid neli serviässa.

Veerandfinaalis läheb Haddad Maia vastamisi 12. paigutusega šveitslanna Belinda Benciciga (WTA 12.), kes teises ringis alistas Serena Williamsi 6 : 2, 6 : 4 ja kolmandas ringis Garbine Muguruza (WTA 8.) 6 : 1, 6 : 3. Muguruza sai teises ringis teatavasti komistuskiviks Kaia Kanepile, kes kaotas hispaanlannale 4 : 6, 4 : 6.

26-aastane Haddad Maia on tänavu tegemas elu parimat hooaega. Wimbledoni suure slämmi turniiri eel võitis ta kaks järjestikust WTA 250 tiitlit Nottinghamis ja Birminghamis. Enne French Openi teises ringis Kanepile kaotamist mängis ta kahes järjestikuses WTA 125 turniiri finaalis Prantsusmaal, millest ühe ka võitis.

Käimasoleval Toronto turniiril on Haddad Maia alistanud veel itaallase Martina Trevisani (WTA 26.) ja kanadalanna Leylah Fernandezi (WTA 13.).

Hooaega alustas Haddad Maia 88. edetabelikohalt. Eelmise aasta jaanuaris oli ta veel maailma 359. reket.

Kogu WTA tennisekarusselli peale on Haddad Maia hetkel üks kuumimaid mängijaid. WTA koduleht toob välja, et alates juuni algusest on ainult prantslanna Caroline Garcia võitnud rohkem matše kui Haddad Maia, kes selle perioodi jooksul on võtnud 15 võitu.

Haddad Maia ja Bencici veerandfinaali võitja läheb poolfinaalis vastamisi kas hiinlanna Qinwen Zhengi (WTA 51.) või tšehhitari Karolina Pliškovaga (WTA 14.). Teistes veerandfinaalides kohtub ameeriklanna Jessica Pegula (WTA 7.) Kasahstani esindava venelanna Julia Putintsevaga (WTA 46.) ning ameeriklanna Cori Gauff (WTA 11.) rumeenlanna Simona Halepiga (WTA 15.).

Maailma edetabelis tõuseb Haddad Maia järgmisel nädalal vähemalt kolm kohta, võit veerandfinaalis tagaks talle juba koha 20 parima seas.