„Mind võeti stardinimekirjast maha meditsiinilistel põhjustel,“ sõnas Taimsoo Delfi Spordile, et täpsemalt ta olukorda selgitada ei saa ning tõdes, et kui asjad klapivad, võib ta septembris MM-il siiski võistlusjoonele asuda. „Andrei oli Münchenis neljapaadi varumehena kaasas ja seega on ta minu asemel stardis. Selles mõttes klappisid asjad hästi.“

Koondise peatreeneri Veikko Sinisalo ettepanekul kinnitas sõudeliidu juhatus võistkonna suuruseks kolm paatkonda. Kõrgeimate lootustega läheb võistlustulle tänavu märkimisväärse uuenduskuuri läbinud paarisaeruline neljapaat rivistuses Johann Poolak (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK), Allar Raja (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), kirjutab soudeliit.ee.

Teise MK-etapi teisena lõpetanud Eesti kvartetil on 13 vastast, teiste seas finaaletapi esikolmik Poola, Rumeenia ja Itaalia. Neljapaatide kolm eelsõitu on kümneminutiliste intervallidega kavas neljapäeval Eesti aja järgi alates kella 14.10.

Kergekaalu paarisaeru kahepaadil lähevad taas veele Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu), kellel on vastaseid 12. Eelsõidud on kavas neljapäeval alates kella 13.45.

19 ühepaadimehe seas paneb samal päeval paadi joonele omaaegne neljapaadi liige, Rio OMi pronksmedalist Andrei Jämsä (Pärnu SK). Esmalt peetakse kolm eelsõitu, millest esimese start antakse kell 13.

Sinisalo peab ettevalmistustööd plaanipäraseks. „Neljane on näidanud viimastel nädalatel head minekut: viisime oma kava ellu,“ rääkis treener, kelle sõnul on kõik sõudjad hea tervise juures ja valmis lahingusse asuma.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid