Kanepi asus avasetis 4:1 juhtima, kuid 23-aastane venelanna suutis seitsmendas geimis murdega vastata ja viia mängu kiiresse lõppmängu. Seal juhtis eestlanna veel 4:3, kuid siis võitis Kalinskaja neli punkti järjest ja seega kuulus kiire lõppmäng talle 7:4.

Teises setis pääses venelanna 3:0 juhtima, ent Kanepi suutis koheselt viigistada 3:3-le. Otsustav teine murre tuli üheksandas geimis ning eestlanna viis 6:4 võiduga matši otsustavasse setti.

Kolmandas setis pääses Kanepi kahe murde järel 5:2 juhtima ning pani lõpuks matšile võiduka punkti numbritega 6:3.

37-aastane eestlanna lõi kaks tundi ja 37 minutit kestnud matši jooksul 12 ässa ja tegi viis topeltviga. Murdepalle realiseeris Kanepi 13-st kuus ja venelanna üheksast kolm. Kalinskaja patustas ka kümne topeltveaga.

Varem polnud Kanepi ja Kalinskaja omavahel kohtunud.

Kanepi poolfinaali vastane on 28-aastane austraallanna Daria Saville (WTA 88.), kes alistas hilisõhtul Rebecca Marino (WTA 111.) 6:1, 7:5.

Teises ringis alistas Kalinskaja kuulsa rumeenlanna Simona Halepi. Noor venelanna juhtis 7 : 5, 2 : 0, mille järel andis Halep vastasele loobumisvõidu.

Kanepi on Washingtonis võitnud ka Greetje Minnenit (Belgia, WTA 99.) ja Lin Zhud (Hiina, WTA 97.).