Seitsme võiduni peetud finaalkohtumises läks Gnadeberg koguni 6:3 juhtima, peale mida pani Soome esindaja sisse järgmise käigu ning võitis kolm mängu järjest. Otsustav mäng jääb nii finalistidele endile kui ka paljudele piljardisõpradele pikaks ajaks meelde. Nimelt oli seisult 6:6 ehk otsustavas mängus Soome sportlasel vaja sisse lüüa veel vaid kolm kuuli, seega EM tiitel oli Romppanenil praktiliselt juba käega katsuda.

Paraku tegi Soome esindaja jämeda vea ning lõi soovitud kuuli sisse koos valge kuuliga. Seejärel Romppaneni poolt käega löök vastu lauda, mida piljardispordis tõlgendatakse ebasportliku käitumisena ning mille eest ka kohtuniku poolt hoiatuskaart. Gnadebergil ei jäänudki muud üle kui lüüa käsipallist (valge asetatakse peale vastase viga lauale vabalt valitud kohale) kaks äärmiselt lihtsat kuuli sisse ja teenida sellega endale Euroopa meistritiitel.

„Sama eriline, nagu on Karli võidetud Eesti esimene piljardi tiitlivõistluste kuldne medal, on ka see, mil viisil ning milliste tulemustega ta selle võitis,“ sõnas peale turniiri võitu alaliidu esindaja Kristjan Kuusik. „Võita 16 parima hulgas neljast kohtumisest koguni kolm otsustavas mängus ehk seisuga 7:6 ning ühe kohtumise tulemusega 7:5, ei ole tavaline nähtus. Ju siis pidi nii minema ja meile, eestlastele, see väga hästi sobib.“

„Praegune Karli EM kuld ja Andres Petrovi snuukri EM võit ning sellega seonduvalt ka siirdumine esimese Baltikumi sportlasena snuukri profiliigasse – see on kvaliteedi märk ja parim kingitus Eesti piljardisõpradele Eesti Piljardiliidu 25. juubeliaastal. Seda momenti tuleb targalt kasutada – väga loodame, et meil õnnestub järgmise aasta veebruarikuus korraldada Kalevi Spordihallis esmakordselt Eestis piljardi Euroopa liiga etapp“, lisaks Kuusik.

Varasemalt on nii Denis Grabe kui ka Mark Mägi, Mihkel Rehepapp ja mitmed teised Eesti piljardisportlased toonud Eestile tiitlivõistlustelt medaleid, kuid kuldset medalit pole siiani õnnestunud veel kellelgi piljardi tiitlivõistlustelt võita.

Äsja lõppenud piljardi juunioride EM-il kuulusid Eesti koondisesse lisaks Gnadebergile ka Sander Kont ja Revo Maimre (kõik kolm U17 vanuseklass) ning Gert Maimre ja Illimar Ventsel (U19 vanuseklass).

Lisaks 9-palli formaadi kuldsele medalile saavutas Karl Gnadeberg 14.1-formaadis viienda koha.

Revo Maimre parimaks tulemuseks jäi 8-palli formaadi viies koht ning Sander Kont saavutas 14.1-formaadis üheksanda koha.

U19 vanuseklassis jäi Gert Maimre 9-palli formaadis napilt medalist ilma ning saavutas viienda koha. Samas formaadis saavutas Illimar Ventsel 17. koha.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid