Kanepi loovutas kohe kohtumise esimeses geimis oma pallingu ning kuna avasetis rohkem murdeid ei nähtud, siis asus hiinlanna kohtumist juhtima.

Teises setis õnnestus Kanepil esimene murre teoks teha kaheksandas geimis, minnes 5:3 ette. Kuigi hiinlanna suutis kohe järgmises geimis murde tagasi võtta, siis oma pallingut tal seejärel enam hoida ei õnnestunud ning matši võitja tuli selgitada otsustavas setis.

Zhu alustas kolmandat setti varajase murdega, kuid järgmised kolm geimi kuulusid Kanepile, kes läks omakorda ise 3:1 juhtima. Hiinlannal õnnestus peagi murre tagasi võtta, viigistades seis 4:4 peale. Otsustavatel hetkedel näitas Kanepi aga taaskord kindlamat kätt ning lõi kolmanda seti hilise murde toel 6:4 lukku.

Washingtoni turniiri veerandfinaalis kohtub Kanepi venelanna Anna Kalinskajaga (WTA 71.), kes sai võidetud avaseti järel Simona Halepilt (WTA 16.) loobumisvõidu.