Mis ja millal toimub?

6.-7. august 2022 toimuvad IRONMAN Tallinn ja IRONMAN 70.3 Tallinn võistlused. Seoses IRONMAN Tallinna põhivõistlustega 6. augustil ja IRONMAN 70.3 Tallinn võistlusega 7. augustil on mitmeid muudatusi Tallinna ja lähiümbruse liikluskorralduses ja ühistranspordi graafikutes. Rada on sarnane möödunud aastasele ja need, keda piirangud siis puudutasid peaksid ka praegu tähelepanelikud olema.

Originaalkaart pärineb Ironman 2022 korraldustiimilt.

Kui palju inimesi tuleb kohale?

IRONMAN Tallinn koos lisasündmustega toob Tallinnasse enam kui 3500 võistlejat. Koos saatjatega külastab Tallinna võistlusnädala jooksul ligi 10 000 inimest. IRONMANi sündmuste otsene majandusmõju maksude näol ulatub 1,5 miljoni euroni.

Milline on võistlusdistants?

6. augustil toimuv IRONMAN Tallinn võistlus algab 3,8 kilomeetrise ujumisdistantsiga Harku järves, jätkub 180,2 kilomeetrise rattadistantsiga, mis viib osalejad pealinnast välja ümbruskonna asulatesse ja läbi linna Lennusadamasse ning lõpeb 42,2 kilomeetrise jooksumaratoniga, mis koosneb neljast ringist pealinna tänavatel sisaldades ka väljakutsuvat kuid meeleolukat vanalinna lõiku. 7. augustil toimub ka IRONMAN Tallinn 70.3 võistlus, kus osalejad läbivad poole lühema distantsi. IRONMAN 70.3 Tallinn on ühtlasi ka triatloni Eesti meistrivõistluste distants. Võistluse finiš on Lennusadamas.

Võistlusdistantsid täpsemalt:

Ujumine

Ujumine toimub Harku järves. Start on liivrannast ning sportlased ujuvad ühe 3,8 km ringi. Rajal on 19 poid, mis aitavad vees orienteeruda. 7 suurt poid on nummerdatud. Poide järgi ei saa vaadata täpset distantsi, kuid kui vaadata enne kaarti ning nummerdatud poide asukohta, saab nende järgi aru umbes, kui palju on ujutud ja palju on veel jäänud.

Jalgrattasõit

Rattarada on unikaalne ja varieerub linna ning maapiirkonna vahel. Kaheringiline rattarada algab Harku järve juurest, kulgeb läbi lõunapoolsetest küladest ning suundub tagasi Tallinna piirile, kus toimub minek teisele ringile või teise vahetusalasse, mis asub Lennusadamas. Rattarajal on 6 joogipunkti.

Jooksmine

IRONMAN Tallinna jooksurada on väljakutsuv ja pakub maalilisi vaateid Tallinna lahele. See rada viib Lennusadamast vanalinna. 42,2 km pikkune rada on 4-ringiline jooks ja sellel on 17 joogipunkti. Finiš on Lennusadamas.

Millised tänavad suletakse?

Laupäeval, 6. augustil ajavahemikul 6.30 kuni 17.30 ja pühapäeval, 7. augustil ajavahemikul kell 9.30 kuni 16.00 sulgeb IRONMAN Tallinna rattadistants avaliku liikluse järgmistel Tallinna tänavatel: Kalaranna tn, Tööstuse tn (Kalaranna tn kergliiklusteel – Kopli tn vaheline lõik), Sitsi tn, Sõle tn (Sitsi tn – Kopli tn vaheline lõik), Pelguranna tn, Lahepea tn (kergliiklusteed), Paldiski mnt (Lahepea tn – Tähetorni tn vaheline lõik). Lisaks on liiklus suletud kaardil märgitud Harjumaa teedel. Kahe võistluspäeva vahel on trass liiklusele avatud, kuid liiklemisel olla tähelepanelik teel olevate liikluskorraldusvahendite osas.

Jooksudistants sulgeb 6. augustil terveks päevaks alates kell 9 kuni 7. august kell 00.00 liikluse järgmistel Tallinna tänavatel: Kalaranna tn, Kalasadama tn, Põhja pst (Kursi tn – Kalasadama tn vaheline lõik), Väike-Rannavärava tn, Kanuti tn, Aia tn, Suurtüki tn. 7. augustil on sama trass suletud vahemikus kell 10.10 kuni 19.00. Laupäeva ja pühapäeva vahel on trass suures osas liiklusele avatud.

Lisaks on reedest pühapäevani liiklusele suletud Pikaliiva tänav Paldiski maantee ja Keskküla tänava vahel ning Sõudebaasi tee.

Kuidas saavad tavainimesed ja pealtvaatajad liikuda?

Radade ületuseks tuleb paiguti ooteajaga arvestada ka jalakäijatel. Kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga (kuni 30 minutit) ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele.