„Mängijad on kindlasti paremas vormis, kui nad olid seda juuni lõpus. Vahepealsel perioodil oli tähelepanu füüsilisel ettevalmistusel ning mehed on olnud tublid. Nad on jälginud programmi, mille Priit Lehismets neile koostanud on ning võime tulemustega rahul olla,“ võtab peatreener Jukka Toijala kokku mängijate praeguse vormi.

Kandidaatide valikuga, keda sel korral on kokku 18, jääb Toijala rahule. „Me oleme mängijate valikuga rahul. Kõik mängijad, kes on terved ning saadaval, on kohal ning valmis tööd tegema.“

Küll ei leia sel korral kandidaatide nimekirjast Henri Veesaart, kes on kuulunud koondise nimekirja kolmes viimases MM-valikmängude aknas.

„Me arutasime seda nii Henri kui Arizonaga, et kui ta saab viisa asjad korda ning meil on seis, kus on olemas nii Kotsar, Tass ja Nurger, siis liitub Henri Arizonaga augusti alguses. Ta saab nendega teha füüsilise ettevalmistuse enne uut hooaega.“

Sel nädalal ootab korvpallikoondist ees kaks mängu võõrsil Leedu rahvuskoondisega. Kui esmalt minnakse 4. augustil vastamisi Klaipedas, siis 7. augustil kohtutakse Alytuses. Mõlemast mängust on otseülekanded Inspira ja DelfiTV vahendusel.

„Nende mängude eesmärk on leida taas mängurütm ja saada mängupraktikat. Kuna sellist kooslust ei ole meil veel koos olnud, siis on oluline, et leiaksime mängijatele õiged rollid ning samm-sammult mängijad mõistaksid, mida neilt ootame. Lisaks pakuvad need mängud võimaluse mängijatel ennast näidata, kuna lõpuks peame valima koondisesse 12 mängijat,“ lisas peatreener.

Eesti meeste korvpallikoondise kandidaadid:

Sten Sokk
Kerr Kriisa
Siim-Markus Post
Kristian Kullamäe
Märt Rosenthal
Martin Dorbek
Robert Valge
Janari Jõesaar
Henri Drell
Sander Raieste
Artur Konontšuk
Kregor Hermet
Siim-Sander Vene
Kaspar Treier
Kristjan Kitsing
Maik-Kalev Kotsar
Matthias Tass
Rauno Nurger

Eesti meeste korvpallikoondise peasponsor on Utilitas.

Delfi TV vahendab alates neljapäevast Delfi Kogupaketi tellijatele kõiki Eesti korvpallikoondise kontrollmänge, millega valmistutakse kuu lõpus jätkuvateks maailmameistrivõistluste valikmängudeks ning septembris toimuvaks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks. Loe lähemalt SIIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid