Oma korvpalluri teekonda LMT Basketbola Akademijas alustanud mängumees veetis oma karjääri kaks esimest aastat Lätis, kus esindas lisaks eelpool mainitud klubile ka Riia VEFi ja Latvijas Universitates meeskondi. Sealt edasi liikus ta NCAA I divisjoni kus liitus Hawaii Warriors meeskonnaga, kus veetis 4 hooaega, millest viimasel kahel oli kindel põhimees.

Ameerikast naastes liitus ta 2020-21 hooaja alguses Leedu meistriliiga meeskonnaga Pieno Zvaigzdes, kuid lahkus peale kaheksat mängu meeskonnast ning liitus BK Liepajaga, kus veetis järgmised kaks aastat. Eelmisel aastal kuulus ta Liepaja põhimeeste hulka, kogudes 30 minutiga keskmiselt 11,4 punkti, 8,7 lauapalli ning 3,1 resultatiivset söötu.

Heiko Rannula kirjeldab Zigmars Raimot kui agressiivset ja füüsiliselt tugevat mängijat, kes on väga hea lauavõitleja ning lisab: „ Kaitses on ta võimeline survestama ka tagamängijaid tänu oma heale füüsisele. Rünnakul on ta universaalne mis annab meile palju käike juurde, näen võimalust teda ka nii öelda point-forward positsioonil kasutada tänu tema heale mängulugemiseoskusele.“

Klubi manager Ramo Kase sõnul on töise suve tulemusena meeskond juba juulikuuks komplekteeritud ja lisab: „Arvestades sellega, et meie meeskonna liikmed on seotud ka koondisega, siis varajane komplekteeritus annab meile rohkem aega planeerida täpsemat töö- ja treeningkava augustikuuks. Järgmiste sammudena on oluline välismängijad Eestisse toimetada ning siis juba ühistreeningutega alustada.“

Kask lisas: „Üldjoontes oleme väga rahul meie meeskonna komplekteerituse üle ja jääme huviga esimesi mänge ootama. Esmalt valmistume FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniturniiriks, enne mida on kõigil huvilistel meeskonda võimalik näha mõningatel sõpruskohtumistel.

2022/23 hooajale minnakse vastu järgmises koosseisus – tagaliinis Martin Dorbek, Oleksandr Kovliar, Alterique Gilbert, Wes Van Beck, Kaspar Kitsing, eesliinis Hugo Toom, Artur Konontšuk, Tanel Kurbas, Kristjan Kitsing, Taavi Jurkatamm, Martins Meiers ja Zigmars Raimo.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid