18-aastane Trusova, kes võitis tänavu veebruaris Pekingi olümpiamängudel naisüksiksõidus hõbemedali, pidi 27.-28. augustil jagama Stockholmis noortele iluuisutajatele oma treeningtarkusi ning astuma üles ka esinemisega, millele oli müüdud juba üle 80% piletitest.

Rootsi ja Stockholmi iluuisuliit nõudsid aga venelanna meistriklassi ja esinemise tühistamist.

„See on vastuolus liidu väärtustega ja võib põhjustada Rootsi iluuisutamisele tõsist kahju,“ seisis Rootsi alaliidu kirjas.

„Sügava kahetsusega oleme sunnitud sel aastal Aleksandra Trusova meistriklassi ära jätma,“ teatas üritust korraldav Loop Sport. „Rootsi iluuisuliit soovitas esialgu selle projektiga mitte tegeleda, mistõttu on võõrustajaklubi sunnitud ürituse tühistama, hoolimata sellest, et Trusova tuleks Rootsi selliste individuaalsportlase teadmistega, millest paljud sooviksid innukalt õppida.“

Venemaa iluuisutreener Tatjana Tarasova usub, et Trusovat ei lubanud Stockholmi hoopis rahvusvaheline uisuliit (ISU).

„Minu arvates tegi selle otsuse ISU, mitte Rootsi föderatsioon. Ma arvan, et nad avaldasid rootslastele survet. Rootslastele helistati rahvusvahelisest alaliidust, et sinna ei tohiks minna Venemaa sportlasi. Et nad ei osaleks ühelgi võistlusel ega jagaks õpetusi. See on jama!“ põrutas Tarasova.

„Kõik juhtub sellepärast, et meie riigile on kehtestatud sanktsioonid ja paljud keelud. Need asjad lähevad juba liiale! Rootsi lapsed, kes võiks selliselt meistrilt nagu Trusovalt õppida, pole milleski süüdi, kuid nad on sellisest võimalusest ilma jäetud,“ lisas kogenud treener pettunult.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid