Potapova domineeris kohtumist algusest lõpuni välja ning võttis igati teenitult oma karjääri hiilgavaima võidu. Kontaveitil õnnestus 49 minutit kestnud kohtumise jooksul teenida kõigest viis geimpalli.

Enne tänast oli suutnud 21-aastane venelanna vaid korra alistada esikümnesse kuuluva mängija. See juhtus 2019. aastal, kui ta oli tulemusega 6 : 4, 6 : 2 parem toonasest maailma edetabeli viiendast numbrist Angelique Kerberist.

Potapova läheb laupäeval toimuvas poolfinaalis vastamisi kas Magda Linette´i (WTA 68.) või Wang Qiangiga (WTA 141.). Kontaveiti näeb uuesti võistlustules järgmisel nädalal algaval Toronto WTA 1000 turniiril.

Enne kohtumist:

Veerandfinaali jõudmiseks alistas Kontaveit 17-aastase Tšehhi talendi Lucie Havlickova (WTA 787.) 6 : 4, 6 : 3 ning Potapova oli parem hiinlannast Lin Zhust (WTA 100.) tulemusega 6 : 4, 7 : 6 (8).

Eestlanna oli Potapovaga vastamisi ka eelmisel nädalal Hamburgi turniiri poolfinaalis ning võitis toona 6 : 3, 7 : 5.