Fenerbahce kaotas selles mängus Dinamole 1 : 2 ja langes konkurentsist välja. Kiievi suurklubi kohtub järgnevalt austerlaste Grazi Sturmiga.

Türgi klubi oli sunnitud fännide kohatu käitumise tõttu ametliku vabanduse esitama.

„Meie koduväljakul mängitud kohtumises Kiievi Dinamoga kostis pärast vastasmeeskonna väravat osadelt tribüünidelt teatud skandaalid. Kinnitame, et see ei näita kuidagi meie klubi suhtumist. Oleme alati mures sotsiaalsete ja humanitaarsete probleemide pärast nii meie riigis kui ka kogu maailmas. Meie klubi reageeris koheselt 2022. aasta 24. veebruari sündmustele, mis olid sõjalise protsessi alguseks. Tahaksime taas rõhutada oma sõnumit, mille oleme edastanud kõigi oma ametlike kanalite kaudu: „Sõda pole julgus, see on argus! Ei sõjale!“ seisab Fenerbahce klubi pressiteates.

„Ma ei oodanud selliseid hüüdeid, sellest on kahju,“ ütles matši järel Kiievi Dinamo treener Mircea Lucescu.

Ukraina suursaadik Vasõl Bodnar on öelnud, et türklaste käitumine oli väga kahetsusväärne.

„Me ei saa kuidagi mõista toetussõnu Venemaa tapjale ja sõjalisele agressorile, kes sihilikult tapab ukrainlasi ja hävitab meie riiki,“ teatas Bodnar.

Süüst pole tegelikult päris puhas ka Dinamo meeskond, sest kui Vitali Bujalski viis ukrainlased juhtima 1 : 0, tegi ta Fenerbahce fännide suunas kotka kujutist imiteeriva käežesti. See türklastele ei meeldinud, sest nende klubi hüüdnimeks on „mustad kotkad“. Pärast seda žesti hakkasidki kodumeeskonna fännid eriti innukalt Putini nime skandeerima.

Euroopa jalgpalliliit UEFA on kinnitanud, et algatas juhtunu suhtes distsiplinaarmenetluse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid